.

.

LI-40B li-42b Li-50B Двојна USB Полнач За Олимп LI-30B XZ-10 SZ-16 SZ31MR VG170 VR350 Nikon EN-EL10 Fuji NP-45 Pentax Д-LI63

LI-40B li-42b Li-50B Двојна USB Полнач За Олимп LI-30B XZ-10 SZ-16 SZ31MR VG170 VR350 Nikon EN-EL10 Fuji NP-45

DEN 339.00
DEN 394.56
-14 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Поврзете го Микро USB приклучок за DC влез порта на Двојна USB Полнач. Користење на обезбедениот USB кабел за да го поврзете го USB приклучокот на било 5 V Извор на Енергија. Настава : 1. Ако ви се задоволи со нашите производи и нашите услуги, ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди повратни информации. Ако не го примените вашиот парцела во времето, ве молиме љубезно ве советува нас, ние ќе ги пратите пратката.USB ДВОЈНА ПОЛНАЧОТ Карактеристики : Дизајнирани за Олимп LI-40 B li-42b Li-50 B Батерии Наполнете две батерии истовремено и независно. Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни. Ако тоа не е вештачки штета во рок од 12 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење. Ако не сте ги задоволи со нашите производи, ние побара да се контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да на задоволително ниво решавање на вашите проблеми. Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 3 дена по нејзиниот прием. Многу го ценат, ако може да комуницираат со нас, наместо на отворање на спорот. Нормално, со бесплатен превозот пратката може да се реализира во период од 6 недели. Се Враќа & Гаранција 1. Повратни информации Вашиот задоволителен е нашата крајна цел и вашата повратна информација може да им помогнам ни да се оди понатаму. Внимание : Полнење на батеријата пред употреба-Само користи посебни држачи Чувате батеријата терминали чисти Секогаш чувајте ја батеријата во суво место не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет не расклопување на батеријата пакет не го изложувајте батеријата на висока температура Пакетот Вклучува 1*USB li-42 B USB Полнач 1*USB Кабел За превозот Нормално, Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2-3 дена откако вашата уплата е завршен. Работно време : понеделник-сабота : 9 : 00 ЧАСОТ-18 : 30 Напомена : Други времето е достапна, ние се обидуваме да се услуга, можете во секое време за својата погодност, колку што можеме. 12 месеци гаранција, ве молиме да бидат сигурни да се купи. Ние ќе ви испратиме замена по добивањето на неисправни еден. ДОБРЕДОЈДЕ. Обично, по што испраќање, изречна систем зема 2-3 работни дена да се ажурира онлајн. По Батеријата е целосно наполнета, pls исклучете го USB приклучок од 5v Извор на енергија и потоа да ја извадите батеријата од USB двојна полнач. Кога полнењето, LED Индикатор ќе се покаже црвена, кога целосно наполнета, LED индикатор ќе се претвори зелена.4 V/600m A(x2) Материјал : ABS Dimmension : 20x55x75mm Тежина : 66g(≈0.2 V/800m A(x1) DC 8. Со LED индикатори да се покаже секој статус на батеријата. Внеси 1 или 2 Камера Батеријата со контактот на USB Двојна Полнач. Со микро USB кабел за лесно полнење. Ако тоа е промоција ден, ние ќе испраќање на товар во рок од пет дена. Спецификација : Влез : DC 5 V / 2 A(Макс) Излез : наизменична СТРУЈА 7.

Основни својства

Пакет:
Yes
Батеријата Број:
2
Пакет:
Пакет 1
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
Yes
Број На Модел На:
Li-42B
Употреба:
Камерата
екран:
No
Брзо полнење:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.