.

.

Toika 25pcs/многу ПИР Човековите Сензор 18W 1900LM T8 ЛЕР Сензор Цевка Интелигентни радар индукција светилка T8 сензор цевка

Toika 25pcs/многу ПИР Човековите Сензор 18W 1900LM T8 ЛЕР Сензор Цевка Интелигентни радар индукција светилка

DEN 15264.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


ние сме директни професионални led светла manufactory во Guangdong.Кина.добредојдовте да ја посетите нашата manufactory!
1. Должина : 1200mm (Должината вклучуваат pin), со Дијаметар : 30мм
2. Тип на LED : SMD2835, 96 LEDs
3. Номинална Моќност :
4. Осветленоста (Еднаков на Традиционалните Флуоресцентни Цевки) : 60 W
5. Влезен Напон : 85-265v (Универзална)
6. Фактор На Моќ : 0.95
7. Прозрачна ефикасност : 12 Lm/ LED
8. Прозрачна Флукс (LM) : 1800-2000 Lm
9. Боја Рендерирање Индекс : >75 Ra
10. Агол на гледање : 170 степен
11. Животниот век : 50.000/h
12. Tube Материјал : алуминиум легура назад;
13. Температура на бојата : Топло бела : 3000k-3200 K
бела(Природни бела) : 4000k-4500 K
Ладно бела : 6000k-6500k
PC Покритие : Матирано, Транспарентен, Шарени покритие за избор. Ве молиме, известете кои покриваат сте заинтересирани, или ние ќе ги испрати milkly маска за вас
За овој Радар Сензор Цевка Светлина ,имаме Емисија Осветленоста во 0%-100% и 20%-100% за да изберете,ако не оставите порака, ние ќе ги пренесе 20%-100% светлината цевка за вас

Основни својства

Емитуваат Боја:
топло бела, 4000K, ладно бела, 5000K
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Цевка
Должина:
1.2m
Бренд Име:
Toika
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Моќ Толеранција:
2%
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
T8
Напон:
90-260V
Обликот:
Бар
Број на LED Чип:
Други
Повод:
дневна соба
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Модел:
2835
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
LED Чип Бренд:
Toika

Тие исто така купуваат со овој производ.