.

.

Моќен BPI 16Pcs 1.6 v аа 2500mWh батерија nizn Ni-Zn батерија + 4 слотови аа ааа NiMH NiZn паметен полнач

Моќен BPI 16Pcs 1.6 v аа 2500mWh батерија nizn Ni-Zn батерија + 4 слотови аа ааа NiMH NiZn паметен полнач

DEN 3393.12

Од стоката
Достапно е за нарачката

Бренд : BPI Модел : АА Батерија Тип : Ну-Zn Капацитетот на батеријата : 2500 MWH Оценет напон : 1.6 V Извршен Стандард : IEC62133 Квалитет, Сертификација : ISO9001 Животната средина Сертификација : ISO14001 обезбедување на Квалитет : PICC осигурување, CE, УЛ сертификација, 100% нов висок капацитет 1.6 V батерија никел-цинк батеријата Дигитална камера за ентузијасти значителна потрошувачката на енергија на електронски производи, за еднократна употреба алкална манган батерии, брзо се укинат, никел-метал hydride батерии, бидејќи напон е на ниско ниво, користење на времето ќе биде пократок. BPI е нов никел-цинк батеријата, со батеријата на висок напон и Ni MH батерија на функција, е вашиот идеален избор. Нова енергија батерија никел-цинк батеријата има следните карактеристики : 1) употребата на напредната технологија, техничка соработка со голем број на домашни институции за да се обезбеди техничка поддршка од страна на Германија и Јапонија дијафрагмата Форт Треска Vilene Компанија 2) BPI има пет основни патенти, автоматски масовно производство, квалитет и стабилност 3) 1.6 V висок напон, висока струја, даваат силен поттик за електронски производи 4) Зелена : никел-цинк батерии не се влага контаминација на состојки, жива, кадмиум и други штетни за животната средина 5) рециклирање : користете полнење, може да се рециклираат повеќе од 500 пати, економски 6) Апликации : новиот никел-цинк батерии можат да бидат опремени со дигитални камери, мобилни комуникации, електрични алатки, електрични играчки и други значења. Забелешка : ве Молиме да го користите Ni-Zn батерија полнач, ве молиме не користете никел-метал hydride battery полнач

Основни својства

боја:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Бренд Име:
BPI
Батеријата Број:
16pcs
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Пакет:
Пакет 1
Големина:
AA
Број На Модел На:
AA
Тип:
2500mWh
Номиналниот Капацитет:
2500mWh

Тие исто така купуваат со овој производ.