.

.

Персоналните Било Момчиња Име Винил Ѕид Налепница DIY Шест Парчиња Фудбал Уметност Ѕид Decals Деца Подарок

Персоналните Било Момчиња Име Винил Ѕид Налепница DIY Шест Парчиња Фудбал Уметност Ѕид Decals Деца Подарок

DEN 196.00
DEN 239.52
-18 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ако имате било какви проблеми, ве молиме контактирајте со нас во прв пат, ние ќе ви обезбеди задоволително решение. Не брзаат да остави негативни повратни информации или отворен спор, инаку нашата служба за корисници може да се неактивни. Поради џет заостануваат, понекогаш не можеме да остане на интернет за 24 часа. Затоа, ако имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да ни остави пораки. Вашите прашања ќе бидат дадени одговори во рок од 12 часа во работни денови. Ако сакате да го прилагодите други големина на, ве молиме слободно контактирајте со нас преку порака.
Ве молиме запомнете дека ефектот сликата е само за референца и НЕ може прецизно да го претставуваат вистинската големина ве Молиме оставете порака за да ни кажете го името што ќе се стави на налепници
За ново насликаните ѕидови ве молиме почекајте најмалку 3-4 недели пред да аплицираат. Бидете сигурни дека за да се чисти вашиот ѕид со сува крпа право пред примена, со цел да бидете сигурни дека ѕидот е прав слободни. Бидете сигурни дека ќе се применува decals со мазна површина. Тоа е не се препорачува да се држи на позадината. За големи димензии ѕид decals, 2 или повеќе членови се потребни за да се направи тоа добро.
Разликата помеѓу Резба Ѕид Налепници и Печатење Ѕид Налепници . Резба ѕид налепница усвојува гравирање технологија и е празен, без транспарентни рабови. Печатење ѕид налепница не е шуплива и имаат транспарентна рабови.
Чекор еден : Стави на трансфер филм на врвот на ѕидот налепница, тогаш гребење на површината на моделот со картичка повторно и повторно;
Чекор два : Сече на парчиња, ако е потребно. Отсечени екстра делови;
Чекор три : Излупете исклучување на преносот филм нежно од лист хартија, да го залепите на ѕидот, и гребење на површината на моделот повторно;
Чекор четири : Излупете исклучување на преносот филм нежно од ѕидот налепница.

Основни својства

Број На Модел На:
my1405
Спецификација:
Single-piece Package
Тема:
Шема
Стил:
Креативните
Класификација:
Мебел Налепници,За Плочка,За Ѕид
Сценарија:
Ѕид
Шема:
Авион Ѕид Налепница
Материјал:
ПВЦ
Бренд Име:
APONI
Услуга Живот:
10 години важи за внатрешна
Функција:
еколошки / водоотпорен / fadeless
Техника:
Резба Исклучителна
Функција:
Дневна соба / Остатокот соба /Детска соба
Пакување:
Европскиот стандард
токсични:
Не-Токсични
Материјал:
Винил

Тие исто така купуваат со овој производ.