.

.

Системи за видео надзор AHD 2.0 ПРАТЕНИК 1080P 1/3 HD Sony CMOS OSD IR-Намалување на Безбедност Затворен Камера

Системи за видео надзор AHD 2.0 ПРАТЕНИК 1080P 1/3 HD Sony CMOS OSD IR-Намалување на Безбедност Затворен Камера

DEN 2233.92

Од стоката
Достапно е за нарачката


Карактеристики :
1. 1/3" 2.0 Мегапикселна CMOS Сензор
2. 25/30fps 1080 P, AHD Видео Стандард
3. Голема брзина, долга далечина во реално време на пренос
4. Ден/Ноќ(МЦП), AWB, AGC, BLC
5. OSD Мени (Жица контрола)
6. Пластични Случај
Забелешка : се Однесува Само на 1080 P AHD-H DVR.
Спецификации :
Камерата Решенија NEX2441 H + IMX
SONY322 Image Sensor 1/3" 2.0 Мега Пиксели CMOS Резолуција 1920(H) X 1080(V) Скенирање на владата Прогресивно скенирање Рамка го Оценувате ПАЛ : 25fps 1080 P
NTSC : 30fps 1080 P Електронски Shutter ПАЛ : 1/50-тите~1/100,000 s
NTSC : 1/60-тите~1/100,000 s Минимум Осветлување 0.01 Лукс Ф1.2, (0 Lux IR за) OSD Жица контрола Day&Night Mode IR-НАМАЛУВАЊЕ на Синхронизација Внатрешни Леќа Леќа 3.6 mm Општи DNR 3 D IR Led диоди 2 ПАРЧИЊА Супер-IR LED Растојание 15 МИЛИОНИ IR бранова должина 850nm Видео Стандард AHD Видео излез BNC Порта Материјал Пластика
Напојување
DC 12 V Потрошувачка на Енергија 450m A
Температурата и Влажноста на воздухот
-10°C~+50°C, влажност е помалку од 90% (без кондензација) Големина 114*114*95mm Тежина 0.5 кг
Објектот Вклучува :
1 x AHD 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Безбедност Купола Камера (не содржат напојување)

Основни својства

Сензор Големина:
1/3
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Технологија:
Инфраред
Бренд Име:
EFOSE
Сензор:
CMOS
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Поддржани Оперативни Системи:
No
Леќа (mm):
3.6 mm
Висока Дефиниција:
1080P(Full-HD)
Стил:
Куполата На Камерата
Број На Модел На:
EP-AAB64
Тип:
AHD Камера

Тие исто така купуваат со овој производ.