.

.

Ново Месинг E14 ПРЕДВОДЕНА од Европската Класична Златна Месинг Ѕид Светилка Свеќа Ѕид Sconce Со Стакло Сенка Модерна Месинг ѕид светилка Сјај

Ново Месинг E14 ПРЕДВОДЕНА од Европската Класична Златна Месинг Ѕид Светилка Свеќа Ѕид Sconce Со Стакло Сенка

DEN 22146.00
DEN 23311.20
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ново Месинг E14 ПРЕДВОДЕНА од Европската Класична Златна Месинг Ѕид Светилка Свеќа Ѕид Sconce Со Стакло Сенка Модерна Месинг ѕид светилка Сјај
Купи Упатство
1. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса и вашето целосно име правилно, така што ќе може да ја прими стоката на време
2. Стоката се превезува по уплатата примена. Ве молиме организира плаќањето наскоро откако ќе поставите цел, ви благодариме!
3. Ние и ветуваме дека ние проверка на стоката пред да се испорача.
4. Онлајн бесплатен превозот цена само вклучува производот трошоци и курир слободни . Online цената не вклучува било данок или прилагодено царинење надоместокот што може да бидат наметнати во клиент на државата. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне да добиете на стоки, но ние не сме одговорни за тоа.
За Квалитетот
ние се направи лустерот со Кина прво одделение K9 кристал , ние гаранција 1 година за вас .Ако ви треба било резервни делови , pls ќе треба да ги сноси превозот цена .
Обично сме нормални праќање 1% кристална топка за дополнителни резервни делови, ако најдете било дел скршени , pls кажете ни и испрати јасна слика , а потоа ние ќе го реши проблемот за вас како е можно поскоро .
ако не знаете како да го инсталирате , pls проверите на нашата настава на состојба прво , ако се уште постои прашање ,pls ни кажете или да побара стручен електричар на вашата страна.
За цена
Нашата цена вклучуваат производот трошоци и товарни цената на купувачот земјата .И на клиентите треба плаќате данок и должност задолжен во локалниот обичај .
За испорака
Ние често се обезбеди DHL и FEDEX со најниска горниот превозот задолжен за повеќето земји , тоа може да се постигне на клиентите страна 4-7 дена по превозот .Но поглед Јужна Америка земји и Русија ,многу скапо товарни бесплатно , Сите предмети, со Бесплатен Превозот преку Кина Пост Воздух. тоа зависи од нарачка и потоа да одлучи .
За повратни информации
Pls ни помогне да се потврди, да ја прими стоката и, исто така, ја напуштат повратни информации откако ќе проверка на стоката .Тоа е многу важно за вашето добро повратни информации за поддршка на нашата работа .Вашиот среќен шопинг е на нашите работни целна цело време.
Ние секогаш се обезбеди најниска цена за најдобри стока и услуга за вас.Ве молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален(3 ѕвезди) или негативни повратни информации.Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши проблемот и да ви остават среќен шопинг тука. Ви благодариме!

Основни својства

Абажур Боја:
2L Дизајн LED
Wattage:
16-20W
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Материјал:
Бакар
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Примена:
Кревет Во Соба
Е Светилки Вклучени:
Yes
Гаранција:
3Years
Број На Модел На:
SY1104/2L
Сенка Тип:
Матирано Стакло
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Сенка Ветер:
До & Долу
Напон:
90-260V
Техника:
обложено
Карактеристики:
Декоративни
Осветлување Област:
5-10square метри
Број на извори на светлина:
2
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Бренд Име:
Златниот Пат
База Тип:
E14
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Боја На Каросеријата:
Жолта
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Тело Материјал:
бронза

Тие исто така купуваат со овој производ.