.

.

85V 110V 120V 220V 250V 1CH Радио Контролор ЗА Безжични Реле Далечински Управувач Switch 315 433 MHZ MHZ 1Transmitter+3 Приемник Нови

85V 110V 120V 220V 250V 1CH Радио Контролор ЗА Безжични Реле Далечински Управувач Switch 315 433 MHZ MHZ 1Transmitter+3

DEN 1196.00
DEN 1329.12
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Овој безжичен далечински управувач switch дизајн со manual (рачно) и далечински управувач два работни режим, на копчињата на интерфејс е прирачник прекинувач отвори копче и тоа, исто така, е учење копчето исти со далечинскиот управувач . Далечински работа на владата има два режими на работа може да се прилагоди (авто-заклучување и блокирам), преку изучување на интерфејс копчето да се префрлиш, и може да бидат заменети со повеќе од 10 безжичниот далечински управувач во било која комбинација.
Авто-заклучување работа на владата : во студијата, со истото копче на далечинскиот контролер, притиснете копче НА, притиснете повторно ИСКЛУЧЕН;
Блокирам работа на владата : студија со две различни копчиња на далечинскиот контролер, притиснете копче НА, притиснете друг копче за ИСКЛУЧУВАЊЕ;
Спецификација :
Работен напон : AC85 V-AC250 V
Работна фреквенција : 315 MHz/433 MHZ (433mhz и 315 mhz се достапни, Ако нема потреба. ние ќе испрати 315 mhz)
Примање на чувствителност : - 110 DBM
Работи на владата : авто-заклучување, интер-заклучување (прилагодени со учење на владата )
големина на : 55 * 51 * 25 мм
Макс ixum оптоварување : 2000 W
работни начин :
1)Авто-заклучување учење код метод : прво, напојување приклучете прирачник кликнете на апарати за далечинска контрола switch е нормално снабдување со електрична енергија работа. притиснете го копчето за учење копчето за 3 секунди, учење на индикатор светлото , олабавување на страна, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач 2times ,учење светла блескави три пати , студија успешно.
2)Отстранување код метод : ( ако треба да се промени начинот на кој ве молиме да го отстраните код frist и да научат код )
притиснете учење копчето од 15 секунди , LED светло од за да се исклучи.отстрани код успешно.
3)Блокирам учење код метод : на напојување приклучете прирачник кликнете на апарати за далечинска контрола switch е нормално снабдување со електрична енергија работа. притиснете учење копчето за 3 секунди, учење на индикатор светлото , олабавување на страна, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач (или отклучување копче) 1 време, потоа притиснете друг копче на далечинскиот управувач (или заклучување копче) 1 време, учење светла блескави три пати, студија успешно.
Пакетот вклучува :
Пакет Се Вклучени :
3 x Приемник(со капак)
1 x Предавател(без батерија)

Основни својства

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Далечински Растојание:
0-500M
Гаранција:
1
Број На Модел На:
SKU6521
Карактеристики:
AC85V-250V
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола

Тие исто така купуваат со овој производ.