.

.

220V Креативни Времето Електричен Приклучок Керамички Парфем Diffuser Ароматерапијата Печка во Прав Темјан Етерично Масло Арома Режач Оркестарот

220V Креативни Времето Електричен Приклучок Керамички Парфем Diffuser Ароматерапијата Печка во Прав Темјан Етерично

DEN 1614.00
DEN 2934.72
-45 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Тоа, исто така, помага со infecions во устата или да врие.
Кожата сака грејпфрут нафта, како и.
Ова масло е најчесто се користат за оние што имаат проблеми како што се депресија, анксиозност или стресот. Кога се користи како ароматерапијата, всушност, може да се намали апетитот. Капе 5-8 drips етерично масло (НЕ се ВКЛУЧЕНИ)
5. Затоа,тоа е најчесто се користи во козметиката.
Масло од бергамот
Бергамот масло има многу свежа арома на тоа, слатка, со навестување на портокал и пријатно цитрусни ноти. Истурете некои топла вода во чинија
4.
Со употреба на Грозје, овошје нафта,тоа може да се задржи на бубрезите убаво и чисто, додека зголемување circlation низ телото. Да се биде природен antibacteria,тоа е recommnded за лекување на рани,флеки,лузни,како и исцелување каснувања од инсекти. Тоа може да се даде на кожата посебен сјај, suggeste да го користите ако страдаат од акни,сува кожа,мазна кожа,досадна кожата,и cellutlite. Има цитрус арома дека е сладок и свежо.
Грејпфрут масло
Грејпфрут масло е добиено од тешки кори од овошје со користење на ладно притиснете метод.
Лимон масло може да се користи за ублажување на инфекции,стимулирање на лимфните жлезди, промовира тежат на косата, може да се намали gloating,намалување на varicoseveins,брчките,и ја зголемува circulations. Grapefuit olil кога се користи, на редовна основа со здравствена исхрана и вежбање може да помогне да се намали дебелината. Функција : режач можат да бидат прилагодливи
3.
Маслото од јојоба има покажале одлични резултати на кожата, кога се применува на стрии и брчки. Тоа може да се користи за да се смири оние кои се плашат или во хистерија, relazing умот и телото. Исто така на природен начин за намалување на ЛДЛ холестерол. Вклучете режач
6. Помага да се задржи кожата мазна, со дури и тонот на кожата,јадеж,сува,испукана,или blemished. Ова масло е познато превозникот масло becauseit е fixativ и е многу стабилна. тоа е, исто така, не-мрсна масло повторно, што го прави идеален за масажа. Тоа е исто така познато како "Бергамот Портокал.
Напомена : Работен напон 220 V(Може да се користи 220~240 V)!!!!!! Ако вашата земја е напонот е 110 V. додадете малку масло во режач. Маслото од јојоба е исто така се користи за да sooth кожата со климатизација и смирувачки. Лимон има многу силен и моќен цитрус арома се чисти и кисело и е богат со витамини А,Б,и Ц. Контрола на dimmer да се прилагоди на температурата.вие треба да имаат Напон конвертор!обично следниве земјата треба да се промени на напонот.( Кина, Тајван, сад, Канада, Панама, Куба, Либан, Мексико, Јапонија )
Пакетот Вклучува :
1 x Ароматерапијата Режач
1*Мулти-функција plug конвертор
Функции на различни етерични масла :
Лимон масло
Лимон масло е extracte од овошје кора низ ладно притиснете.
КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ :
1.
Бергамот масло помага кај оние кои страдаат од губење на апетитот, надуеност, болка во грлото, настинка или flue, и сипаница, антибиотици и анти-spasmodic.

Основни својства

Бренд Име:
BENEWOTER
Тип:
Арома Режач
Материјал:
Керамички
Приклучок Тип:
Електрична енергија
Производство:
Свеќа Ароматерапијата Печка
Класификација:
Темјан Свеќа
Естетската Функција:
Ревитализација и Навлажнувачки
Апликацијата Област:
дневна соба
Употреба:
Мирисот Отстранување/Dehumidification
Карактеристики 01:
100% нов и висок квалитет
Карактеристики 02:
Прекрасниот мирис на нафта режач со месечината и ѕвезда дизајн
карактеристики 03:
Совршен за домашна употреба
Апликацијата Област:
Будистички Храм, Дневна Соба,Канцеларија
одговараат за:
Роденденски подароци, Божиќ подароци, Денот на Вљубените
апликацијата сценарија:
Чај церемонија, јога, украсни
Видови темјан:
Нафта,во прав
Пакет Листа:
1* Арома Режач

Тие исто така купуваат со овој производ.