.

.

LED Панел Светлина 3W 6W 9W 12W 15W 18W 20W 25W Dimmable Круг Површината Led Светло LED Таванот Светлина Супер Светло Ултра LED Светилки

LED Панел Светлина 3W 6W 9W 12W 15W 18W 20W 25W Dimmable Круг Површината Led Светло LED Таванот Светлина Супер

DEN 508.80

Од стоката
Достапно е за нарачката


Карактеристики :
Оваа таванот светлина се користи од Акрил кои не само што ја прави мека светлина, заштита на очите, но, исто така, живи и долг животен век. Заштедете повеќе од 90% од потрошувачката на енергија, без губење на било светлината.
Примена :
Совршени за дневна соба, продавница, супер пазарот, канцеларија, продавница, изложба, танц сали, барови, или домашна употреба и други осветлување и декорација.
Спецификација : нови 100%
Влезен Напон : AC85 ~ 265 V
Топлина Мијалник Материјал : Полиран Алуминиум легура
Боја : Бела(5000-6500 K);Топло(2800-3500 K)
Лумен : 1800lumens
Температурата на телото :
LED работа температура :
Живот : 50,000 h
Безбедност уверување : CE, Ro HS
Корист :
Долг животен век
Инстант почеток, без светкави
Цврста Состојба, shockproof
Се заштеди енергија повеќе од 90% од обичните светилки
Долго време работат, 12 часа/ден е добра, производство на ниска топлина
Без Мешање рф
Без жива или други опасни материјали, спогодба со Ro Hs
Работна средина -20°C - 65°C, погоден за необичен клима
Ниски трошоци за одржување
Карактеристики :
100% Сосема Нов & Висок Квалитет Долг животен век Над 50.000 часа Тип : изборен Круг Панел LED Таванот Светлина Школка во Боја : Бела Моќност : 3 W / 6 W / 9 W / 12 W / 15 W / 18 W Влезен Напон : AC 85 V-265 V Светлосен Боја : Чисто Бело (6000-6000 K) ; Топло Бела (3000-3500 K) ;Природен Бела (4000 K-4500 K) Зрак Агол : 180 Степен Тело Боја : бела Главен Материјал : Акрилик (PC) facemask + Железо+Умре-кастинг Алуминиум тело Топлина Мијалник Материјал : Кастинг Алуминиум Легура
Живот Време : 150,000 H

Основни својства

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
3w, 6w, 9w, 12w, 15w, 18w
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Панел Светла
Зрак Агол(°):
180
Бренд Име:
HAILEEYOUNG
сертификација:
CE,RoHS
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Употреба:
празник
Е dimmable:
Yes
Напон:
110-240V
Карактеристики:
Круг
Моќ Толеранција:
3%
Број На Модел На:
led панел светлина
Прозрачна Флукс:
1800
Гаранција:
1 години

Тие исто така купуваат со овој производ.