.

.

Фантазијата Патот кон Замокот Позадина Фотографија Сино Небо Пеперутка Бел Гулаб Новородено Бебе Photoshoot Реквизити Деца Фото Потекло

Фантазијата Патот кон Замокот Позадина Фотографија Сино Небо Пеперутка Бел Гулаб Новородено Бебе Photoshoot Реквизити

DEN 768.00
DEN 960.00
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ако ви треба позадина итно, ве молиме контактирајте со нас однапред да изберете побрзо превозот.
За винил позадина,може да се пегла на задната страна со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори,но ве молам не пегла на предната страна или нека позадина допир со вода,затоа што тоа ќе ја уништи позадина.
Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографи
Ако ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.
Форматот на датотеката е најдобро : псд / ai / jpg.

Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти. Потоа ние ќе се произведе финален дизајн за вас.Ако сте задоволни со дизајн, можете да изберете големина сакате и плаќаат на производот страница.
Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.
За нас
Ние сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим. Ако сте задоволни со дизајн,ние ќе ви испратиме производ линк,а потоа ќе може да се купи од тоа. Нашите дизајнери ќе дизајн за вас.
П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?
А :
Винил за ткаенини :
Тенки & лесни;
Не е водоотпорен;
Може да се користи само за внатрешна фотографија;
Обично се за еднократна употреба;
Максимална лесна ширина е 300cm;
(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )
Оксфорд ткаенина :
Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;
Поевтина од полиестер;
Максимална лесна ширина на 300cm;
Може да се перат и пеглаат;
Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;
Економска цена, Подобар квалитет!
Полиестер ткаенини :
Подебел;
Максимална лесна ширина на 300cm;
Може да се перат и пеглаат;
(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.
Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Можете да ги користите во / на отворено.

Основни својства

Големина (мм):
150x220cm Полиестер, 150x220cm Оксфорд, 150x220cm Винил, 180x300cm Винил, 200x300cm Винил, 240x360cm Винил, 240x300cm Винил, 100x150cm Винил
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
S-3215
Тип:
Спреј Насликани
Бренд Име:
comophoto
Стил:
Деца
Материјал:
Винил,Оксфорд,Полиестер
Земјата на Производителот:
Кина
Превозот Методи:
Epacket,DHL,CNE,Кина Пост Воздух Пошта,итн.
се применуваат:
фотографија студио,забава, свадба,бебе,деца,итн.
превозот време:
7-60 дена( во зависност од земји )
Објектот:
замокот позадина
Големина:
Sizes from selection or customized
Правење време:
2-4 работни дена

Тие исто така купуваат со овој производ.