.

.

Пен Диск 32GB Дијамант Кармин Накит Usb Флеш Диск 128GB USB 64GB Memory Stick Флеш Картичка Диск Копче 1TB 2TB Creativo Подарок

Пен Диск 32GB Дијамант Кармин Накит Usb Флеш Диск 128GB USB 64GB Memory Stick Флеш Картичка Диск Копче 1TB 2TB

DEN 277.00
DEN 298.56
-7 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


(2)Одберете run.
(6)повторно доделување на диск писмо уште еден кој не е користена со друг уред. Ако сакате да се реши овој проблем, ве молиме следете ги инструкциите подолу за повторно да доделите USB Флеш диск почетна.
Answer : ___________________________ Note :
(1) 100% сосема нов. Ако вашиот компјутер сè уште не може да се открие вашиот уред, ве молиме да се јават на конектор и внесете го повторно. Брзина на Пишување Брзина на Читање Speed USB 2. Нашиот тест е под стандардот на наједноставен состојба и општо прифатени репер.
Во случај на вообичаените трансфер, брзина ќе биде ограничена со поврзани хардвер и софтвер за да стигнат до очекува брзина. Потоа можете да изберете кој метод сакате да го отворите со вашиот уред.Како можам да се отстрани за безбедност мојот USB Флеш диск во Windows работа системи?
Следниве чекори ќе ви покаже како да се отстрани за безбедност на вашиот USB флеш диск :
(1)се Најде на зелената стрелка икона во десниот агол на екранот
(2)Десно-кликнете на иконата и изберете безбедност отстранување на хардвер
(3)Одберете го USB флеш диск што сакате да ја отстраните, најчесто тоа го покажува со usb уред за масовна меморија, а потоа одберете usb mass storage по масажа дијалог доаѓа надвор. Причината за оваа разлика е начинот на кој производителите се пресмета megabyte на меморија.
(4)Кликнете ok. Може да се однесува на прашање 12 изврши безбедност отстрани
6.
(5)Безбедност отстрани порака ќе се појави веднаш во десниот агол на екранот. Ви благодариме.магистерски и да кликнете на во ред за да го отворите disk manager. (4)Десно-кликнете на USB флеш диск, а потоа одберете промени диск писмо и патеки.
(3) 100% една година гаранција.
(3)Внесете diskmgmt. Овие фактори вклучуваат :
(1)Матична Плоча (Возач, Firmware)
(2)бројот и формат за пренесување на податоци, Оперативниот Систем (Верзија)
(3)Поврзани со хардвер ( односно USB кабел, мемориската и така натаму)
Сите овие фактори ќе биде забавување на брзината на трансфер.
(6)Сега може да се отстрани вашиот USB флеш диск од USB порт.0 8 GB 6 MB/S 15 MB/S 15 MB/S 30 MB/S 16 GB 8 MB/S 20 MB/S 16 MB/S 35 MB/S 32 GB 9 MB/S 25 MB/S 18 MB/S 40 MB/S 64 GB 12 MB/S 40 MB/S 20 MB/S 100 MB/S 128 GB 15 MB/S 80 MB/S 25 MB/S 120 MB/S 256 GB / 110 MB/S / 150 MB/S 512 GB / 140 MB/S / 200 MB/S 1 TB / 350 MB/S / 650 MB/S на Сите погоре податоци е од професионален лабораторија за тестирање, за референца.
(1)Кликнете на start Windows иконата.
Пен Диск 32 GB Дијамант Кармин Накит Usb Флеш Диск 128 GB USB 64 GB Memory Stick Флеш Картичка Диск Копче 1 TB 2 TB Creativo Подарок Карактеристики
-Капацитети : 1 GB,8 GB,16 GB,32 GB,64 GB,128 GB,256 GB,512 GB,1 TB,2 TB
-Бренд Име : Lalakie
-Оперативни Температури : 32°F до 140°F (0°C до 60°C)
-Складирање Температури : -4°F до 185°F (-20°C до 85°C)
-Удобен : џеб големина за лесно transportability
-Едноставна : само приклучете ги во USB-порта
-Сертификација : Ro HS/WEEE/CE/FCC
-Загарантирана : 1 година гаранција со бесплатна техничка поддршка
-Индивидуализира : ОЕМ-на Логото на програмата Достапна(MOQ 100pcs)
-Модерен : достапни во повеќе бои
Компатибилен со : Windows, Mac OS и Linux Содржина 1 x USB Флеш Диск
1.

Основни својства

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB
боја:
Skyblue, Зелена, Црвена, Сина, Жолта, Розова, Сребро.
Бренд Име:
Lalakie
Интерфејс Тип:
usb 2.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
производ тежина:
25g
Тип На Производ:
Нормално
Стил:
Животно,Шише/Може,Нараквица,Куршум,Автомобил Копчето Картичка,Прст,Гитара,Lanyard,Ѓердан,Пенкало,Правоаголник,Робот,Стап
Број На Модел На:
пен диск 32gb
Материјал:
Кристално
Пакет:
Yes
Енкрипција:
No
Стил:
пен диск 32gb
реалниот Капацитет на:
Yes
Гаранција:
1 година
сертификација:
CE,FCC,RoHS
Објектот:
пен диск 32gb
Место на Потекло:
Шенжен,GuangDong,Кина

Тие исто така купуваат со овој производ.