.

.

Децата Кинеската Традиционална Носија Девојка Кралската Принцеза Танц Облечи Античките Танг Династијата Костим Деца Hanfu Национален Костим 8

Децата Кинеската Традиционална Носија Девојка Кралската Принцеза Танц Облечи Античките Танг Династијата Костим

DEN 1152.00
DEN 1439.52
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Децата Кинеската Традиционална Носија Девојка Кралската Принцеза Танц Облечи Античките Танг Династијата Костим Деца Hanfu Национален Костим 8

На облека вклучуваат Фустан+Грб+Headwear+Вентилатор
Топло Prompt
Ова е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .
Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,
Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,
За да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Pls белешка изберете големина, како на висина како што е подолу големина на табела
Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)
Големина(cm)/ Lebal
Предлагам Висина
Единица
CM
S(100)
90-100
M(110)
100-110
L(120)
110-120
XL(130)
120-130
XXL(140)
130-140
3 XL(150)
140-150
4 XL(160)
150-160
5 XL(170)
160-170
Answer : ___________________________ Note :
Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инчен
Ознака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големина
Како различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 1-2cm
Ако вашето бебе е малку масти, pls изберете поголема големина
На соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во детали

Основни својства

Големина:
S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL
Танц Тип:
Кинески Народни Игри
Бренд Име:
Daxico
Материјал:
Ацетат
Тип На Објект:
Yangko Танц Костим
Број На Модел На:
CAC18039
Пол:
Девојки
Објектот:
Децата Hanfu Костим
Боја Класификација:
Розова, Црвена, Жолта, Сина, Виолетова
Применливи пол:
Женски/Девојка/Жени
Танц Тип:
кинески народната носија
Референтна висина:
110CM,120CM,130CM,140CM,150СМ,160CM

Тие исто така купуваат со овој производ.