.

.

Ниско осветлување 1/2.7 AHD CMOS Модул 1080P 2.0 ПРАТЕНИК со OSD функција NVP2441H+SC2035

Ниско осветлување 1/2.7 AHD CMOS Модул 1080P 2.0 ПРАТЕНИК со OSD функција NVP2441H+SC2035

DEN 1128.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ниско осветлување 1/2.7 AHD Cmos модул 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК со OSD функција
NVP2441 H+SC2035
Модел : SV-BD2035 Пикап Уред 1/2.7" AHD Cmos Сензор со Резолуција 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК Мин. Осветлување 0.01 Лукс Светлото Надомест Автоматски Баланс на Белата боја Авто Електронски Shutter 1/50-1/100,000 дик Леќа Без леќа S/N Сооднос >52d B Гама Корекција >0.45 Операција Температура -20°C-50°C Sync. Систем за Внатрешна Видео Излез 1.0 vp-p/75Ω Моќ DC 12 V, 80m A Димензии 32*32-милиметри/38*38mm Тежина 15g
Ве молиме Имајте во предвид : Цена е за модулот на камерата само .
Други Апарати Можете Да ги Добиете Од нас :
Мрежна камера : 720 P, 960 P 1080 P
AHD камера : 720 P, 960 P, 1080 P
CVI камера : 720 P, 1080 P
TVI камера : 720 P, 1080 P
4in1 камера : 720 P, 960 P, 1080 P
Sony CCD : 1/3"700 TVL EFFIO-E 1/3"800 TVL EFFIO-A
1/3"800 TVL EFFIO-V Зошто да го одберете нас?
1. Четири Тестови и Контроли од Методите за Одржување на Квалитетот.
2. Споредбата на Следење Слика помеѓу Нормален и Нашите Производи.
3. Сертификати
Примена
Пакување & Испорака
Компанијата Информации
Историја На Компанијата
Фабрика
Канцеларија
Нашата Група

Основни својства

Сензор Големина:
1080P
Хоризонтална Резолуција:
700TVL
Сигнал Систем:
PAL, NTSC
Бренд Име:
Lechancelink
Висока Дефиниција:
2.0 Мегапиксели
Алармот Акција:
FTP Фотографија,Локалните Алармот,e-mail Фото
Минимална Осветлување(Лукс):
0.01 ЛУКС
Видео Формат На Компресија:
MPEG4,MJPEG,H. 264
Сензор:
ccd
Поддржани Мобилни Системи:
iPhone OS,Android,Symbian,Windows Mobile
Поддржани Оперативни Системи:
Windows 7,Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SV-BD2035
Конективност:
Затворен Систем/видео надзор Жичен
Мрежен Интерфејс:
Никој
IR Растојание(м):
AHD ОДБОР
Димензии (L x W x D)(mm):
32*32-милиметри ИЛИ 38*38mm
Потрошувачка На Енергија(W):
3W
Напојување(V):
DC 12V
Тип:
Видео Камерата
Специјални Функции:
AHD ОДБОР
Технологија:
ниско осветлување
Леќа (mm):
NO
Стил:
AHD ОДБОР
Аудио Излез:
no
Резолуција:
1/2.7 AHD Cmos Сензор 0.01 лукс
моќност:
DC 12V 80mA
Бродови Од:
Кина Копното
Агол На Гледање (Степен):
25-105 степен
OSD:
Yes
IR-НАМАЛУВАЊЕ НА:
Поддршка
Молња заштита:
Yes
Инфраред синхронизација:
Yes
3D NRR:
Yes
UTC :
опционални(buta треба add to 0.5 ДОЛАРИ

Тие исто така купуваат со овој производ.