.

.

Висок Квалитет на Внесувањето воздух сензор за притисок BUICK КАДИЛАК CHEVROLET GMC ISUZU OLDSMOBILE PONTIAC OE#: 09359409 16249939

Висок Квалитет на Внесувањето воздух сензор за притисок BUICK КАДИЛАК CHEVROLET GMC ISUZU OLDSMOBILE PONTIAC

DEN 1004.00
DEN 1103.52
-9 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Опис
Intel Притисок Сензор CS05013
OE# : 16249939 16187556 16258659 213-4434 9359409 5 S1153 MAP59 721516 SU1078 1624 9939 162 499 39 216865 MAP31 3861321 881731 GEGT6610-167 2134434 213796 EC1636 8-16249-939-0 PS10000 219181 FE1636 PS1000011 B1 721518 5 S2410
Слика Детали
Пратката & Плаќање
Гаранција И Повратни Информации

Основни својства

линеарна:
standerd
Тип:
Внесувањето Воздух Сензор За Притисок
Hysteresis:
standerd
Чувствителност:
0.1
Бренд Име:
TIANBANG
Стил:
Varistor Тип
Резолуција:
0.5
Тип На Сензор:
Piezoelectric
Повторливост:
standerd
Мерен Опсег:
0-1 носители.5
Тип На Сигнал:
Напонски Сигнал
Повратен сигнал напон:
воздух-гориво сооднос (во) >= 1.1-30mV ~ 100mV ,Воздух-гориво го оценувате
Време На Одговор:
600mV-300mV
Живот:
просечниот живот на вистински возило експеримент е за 10 милиони евра
Производ Карактеристики:
висока чувствителност, брза реакција го оценувате
Карактеристики На Производот 2:
високи-температура на материјали за да се обезбеди доследна изведба во лоа
Карактеристики На Производот 3:
анти-труење слој, подобро кислород сензор од отров
Производи име:
Кислород Сензори
универзална кислород senso:
о2 кислород сензор
denso кислород сензор :
делови за автомобили
ламбда сензор:
ЛАМБДА

Тие исто така купуваат со овој производ.