.

.

Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm Рамка за полнење Quadcopter RC Хеликоптер FPV Авион Радио Далечински Управувач Играчка Quadrocopter FY

Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm Рамка за полнење Quadcopter RC Хеликоптер FPV Авион

DEN 1680.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Спецификации : Дијагонала Wheelbase : 550mm Сигнал со Фреквенција : 30 Hz-450 Hz Рамка Тежина : 478g Полетување Тежина : 1200g-2400g Препорачува Делови (Не се Вклучени) : Батерија : 3 S-4 S Lipo (1500-2600mah) Мотор : 2216 KV980 22 x 12mm (Stator големина европска социјална повелба : 30 A Проп : 1045
Ако цел над два предмети или да се меша со цел, можете да ги зачувате вашите DHL, или ЕМС превозот цена.
Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство. Плаќање За заштита на вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат и нема да биде објавен до нас, се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа. Превозот 1). Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање" табот на производот детали страница, и ќе видите испорака детали. Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
2). Времето во транзит : ЕМС Услуга Проценува Времето за Испорака е 5-10 дена ( Следење Услуга : WWW.EMS.COM.CN/english.html ), DHL Услуга Проценува Време на Испорака е од 2 до 5 дена ( Следење Услуга : WWW.DHL.COM ), Кина Пост Воздух Mail и Парцела Услуга Проценува Времето за Испорака е 15-26 дена ( Следење на Услуга : intmail.183.com.cn ).
3). Објект за Обработка на Пат : на обработка На време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус. Најчесто, обработка на време е 3 работни дена. Политика на враќање Ако сакате да разменувате објекти примени, мора да контактирате со нас во рок од 7 дена од денот на приемот на вашата нарачка. И треба да плаќаат дополнителни такси превозот направени и предмети вратени треба да се чуваат во нивната оригинална состојба. Повратни информации Од вашите повратни информации е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги. Тоа само ќе ве однесе 1 минута. Ви благодариме!

Основни својства

Свитлива:
No
Конфигурирани За:
Паметни телефони,Специјална Камера,Специјални Алатки,дигитални кино камери,DSLRs,Акција Видео Камери,mirrorless камери
Полетување Тежина:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Макс Потекло Брзина:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Дијагонала Wheelbase:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Лебдиш Време:
Над 30min
Макс Пренос На Далечина:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Live View Работна Фреквенција:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Летало Тип:
Hexacopter
Макс Услуга Таванот Над Морското Ниво:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Број На Модел На:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Live View Растојание:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Контролира Опсег:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Бренд Име:
TAROT-РК
максимална брзина:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Конективност:
Далечинска Контрола
Опрема За Слетување Големина:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm
Макс Искачување Брзина:
Светулка HexaCopter FY550 воздухопловни конструкции 550mm

Тие исто така купуваат со овој производ.