.

.

Работ пронаоѓач, со цел точно да се утврди локацијата на центарот на откривање алатка работното парче Допир точка сензор за CNC

Работ пронаоѓач, со цел точно да се утврди локацијата на центарот на откривање алатка работното парче Допир точка

DEN 96.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Име : контакт точка сензор Модел : CE-400 Единица : 1 Забелешка : за работ пронаоѓач во CNC machining со цел точно да се утврди откривање алатка е центар на работното парче. Работ пронаоѓач дела избрани во X-оската страна на нула, а потоа изберете друга страна, дојде до вредност, кое половина на X-оската midpoint, потоа со истиот метод за да се идентификува потеклото на Y-оската, така што на работното парче во XY авион на обработка центар би биле ОК. Ако ви треба производ, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме!

Основни својства

Број На Модел На:
CE-400
is_customized:
Yes
Тип:
Рака Алатка Делови

Тие исто така купуваат со овој производ.