.

.

памук twill нордиските правец на цртан филм портокал фокс дрвја сива ѕвезда ткаенина за DIY креветчето постелнина перница облека рачно производство дома декор

памук twill нордиските правец на цртан филм портокал фокс дрвја сива ѕвезда ткаенина за DIY креветчето постелнина

DEN 281.00
DEN 326.40
-14 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 1-5 cm отстапување постои. Намалување : најмногу 5% за памучна ткаенина. Боја можеби малку различни, поради moniter,особено на некои крпа на крем или беж боја изгледа како бела! Ние само го продаде ТКАЕНИНИ,ние donn не го продаде beddings. Повеќето наредби брод во 3 работни дена по уплатата. За некои наредби на повеќе од некои тежина ние ќе го промени бесплатна испорака на EMS или Aramex без дополнителни превозот надомест и ние ќе ве известиме преку порака пред превозот. Да се ХОНГКОНГ,МАКАО,ТАЈВАН клиенти : За повеќе од 2 метри(вклучувајќи го и)наредби,вашата цел ќе биде бесплатен превозот од SFEXPRESS,ве молиме да ни кажете за да ја прилагодите товарни пред исплата. ВАЖНО : во некои земји,ако вашиот парцела е повеќе од 2 килограми, ние треба да се намали на ткаенина,во спротивно ќе биде само 1 парче! Забелешка : Било давачки и обичај надоместоци за меѓународни пратки се на одговорност за купувачи. КАКО ќе се НАМАЛИ : На пациентот ќе биде предаден во 1 парче,освен пре-сече buddles. Важно : во Врска со ширина : имаме ткаенини од ширината 140cm,145cm,160cm,итн. Повеќето од нашите twill ткаенини ширина 160cm кога ќе го купите повеќе од 1 meterr, ширина никогаш нема да се промени, само должина промени. како ќе се намали : 1 метар =должина 100*ширина 1pc, 1.5 метри=должина 150*ширина 1pc, 2 метри=должина 200*ширина 1 компјутер
Содржина : 100% памук (не-organnic )twill
Ширина : 160cm(околу 1.75 двор или 62.99 инчи)
Должина : ве молиме изберете должина,ако сакате повеќе, ве молиме пополнете во квантитетот, ние ќе ви испратиме континуирано ткаенина(100cm=1.094 двор=39.37 инчи)
Предиво : 40-ти години
Густина : 133*72
Дебелина : нормален, не се дебели
Намалување : ОКОЛУ 5%
Погоден за креветчето постелнина,fashion&облека,рачно производство,занаети,quilting,крпеница,итн.
Фотографиите се направени во природната сончева светлина,Поради разликите во камери и компјутер
екрани,боја не може да биде точно represended
Нега : Светлина, боја ТКАЕНИНИ, генерално, не исчезнат, темни бои неколку пати пред таму ќе
се лебди боја миење, не влијае на користењето.
Се препорачува миење на ладна вода,кул iron на потребни.ПЕГЛА НА РЕВЕРСОТ НА ТКАЕНИНА.
Ткаенини од 1/2 метар
Ве молиме одберете ја вашата големина предност,можете да купите повеќе од големината покажа со прилагодување
количината опција.
ЗА ПОВЕЌЕ ОД 1/2 МЕТАР ЌЕ СЕ НАМАЛИ ВО КОНТИНУИРАНА ДОЛЖИНА
Забелешка : за Било какви давачки,ДДВ и обичај надоместоци кои ги наплаќаат од страна на вашата земја за меѓународните пратки се на одговорност за
купувачот.

Основни својства

Големина:
50X160CM, 100X160CM, 150X160CM, 200X160CM, 250X160CM
Стил:
Twill
Техника:
Ткаени
Бренд Име:
Љубов Daisies
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Материјал:
100% Памук
Шема:
Печатени
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Ширина:
160cm
Функција:
Дише
Nonwoven Техника:
Никој
Тип:
100% памук twill ткаенина
Плетени Тип:
Никој
Печатење:
фокс,дрвја,три агол,ѕвезди,итн.
Големина:
ве молиме изберете моделот и големината
се водат:
Никој
Употреба:
деца креветчето постелнина,перници,перница,облека, оркестарот,рачно производство,итн.
Предиво:
40-ти години
Направен во :
Nantong,кина
боја:
4 обрасци за избор на

Тие исто така купуваат со овој производ.