.

.

Manhua GMC-09 GMC-12 GMC-18 GMC-22 GMC-32 GMC-40 GMC-50 3 фаза AC електрична магнетни контактор

Manhua GMC-09 GMC-12 GMC-18 GMC-22 GMC-32 GMC-40 GMC-50 3 фаза AC електрична магнетни контактор

DEN 480.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Оваа година, ние имаме започна да се направи повеќе работни места на електрични производи за соларна и ofgrid систем за соларна енергија.
Б : Ние сме Фабрика, и ние имаме способност да врши производство распоред за точни
испорака.
Тоа беше основана во 2009 година и домашните бизнис започна во 1980-тите години. Бесплатен примерок на располагање. Најевтиниот цена. Во комбинација со помошни
контакт блок, термички реле & машина-interlocking уред итн, тоа станува причина за одложување контактор, механички
interlocking контактор, ѕвезда-делта стартер.
Нашите производи се извезуваат на пазарот на Германија и САД од година на 2005 година, и
до сега производи имаат стабилна растечки пазар во Германија, Шпанија,САД, Јужна Америка, ЗНД
земји и Тајланд.
Во моментов, нашите главни производи се тајмер прекинувачи, тајмер, реле, приклучоци и пренапонска arrestors. Нашиот тим одигра целосна улога во иновации и управување. Брзо производство на време.ОЕМ
нарачки секогаш ќе биде добредојдена.
Manhua GMC-09 GMC-12 GMC-18 GMC-22 GMC-32 GMC-40 GMC-50 3 фаза AC електрична магнетни контактор
Функција :
GMC Серија AC Контактор е погоден за користење во кола до оценет напон 660 V AC 50 HZ или 60 HZ,
номинална струја до 800 A, за правење често почнувајќи & контролирање на AC моторни.
Имаме искусен тим за истражување и развој во областа на електронските производи.Manhua Електрични Co.
C : Ние може да се направи производи според вашите потреби. OEM услуга е на располагање. Во текот на годините, ние сме секогаш го прави
хумано управување.

Основни својства

Бренд Име:
ManHua
Број на Пол:
3
is_customized:
Yes
Фаза:
3
Број На Модел На:
GMC-12
Електрична Енергија Тип:
AC
Главната Коло Оценка Тековната:
9A 12A 18A 22A 32A 40A ДО TO95A
Главната Коло Оценка Напон:
24.48.110.220.380 VAC
Електрична енергија:
AC
точка:
sliver бакар
Инсталација:
Din Железнички
Пакет:
50PCS/ЦТН
AC1 ДОЛЖНОСТ :
20A 25A 32A 50A 60A
бесплатен примерок:
Yes
Број на контакти:
3P+НЕМА 3P+NC
ОЕМ:
Yes
контакти:
85% СРЕБРО.
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Тие исто така купуваат со овој производ.