.

.

Avantree Безжични Слушалки со кабел за ТВ со Bluetooth Предавател СЕТ, Plug & Play, Без Lip Sync Задоцнување, голем ДОСТРЕЛ, 40 Часа на Батеријата

Avantree Безжични Слушалки со кабел за ТВ со Bluetooth Предавател СЕТ, Plug & Play, Без Lip Sync Задоцнување,

DEN 4319.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

Avantree Безжични Слушалки со кабел за ТВ со Bluetooth Предавател СЕТ, Авто-поврзе, Не Lip Sync Задоцнување, голем ДОСТРЕЛ, 40 Часа на Батеријата, за PC / Видео Игра, BT 4. Овој сет е ПРЕ-СПАРЕНИ и затоа далеку повеќе погодно за оние кои не сакаат да се пречи со Bluetooth спарување ритуал.2
* Поддршка профили : со A2 DP
* Аудио кодекот : apt X-LL, apt X, Брз Поток, SBC
* Оперативен Спектар : До 30 метри
* Производ големина : 48mm (L) x 48mm (W) x 15mm (H)
* Тежина : Тело прибл.5 cm (ширина)
* Слушалки тежина : 200g
Она што е во кутијата?
* Слушалки
* Предавателот
* Микро USB data/полнење кабел
* 3.
Опис на производот Боја : Bluetooth Предавател + Слушалки СЕТ за во ЖИВО
HT3189 е безжичен предавател и сет слушалки.
СЛОБОДЕН КОМБИНАЦИЈА & DUAL MODE : Вклучени слушалки може да се користи одделно со вашиот паметен телефон, таблет, лаптоп или персонален КОМПЈУТЕР.
100 FT / 30 M ДОЛГА НИЗА & 40 H ДОЛГОТРАЈНИ : Bluetooth Класа I технологија пренесува аудио сигнали до 100ft/30m.2 - HT3189 [24 M Гаранција]
ПРЕД-СПАРЕНИ и БЕЗ LIP SYNC ГУБЕА : HT3189 е безжичен предавател и приклучок за слушалки сет за ТВ / PC. Видео упатство се достапни, исто така, од Avantree сајт.
Спецификација На Производот
Bluetooth Предавател BTTC-318
* Bluetooth верзија : V4. Pls оди на Долга Низа Bluetooth Предавател Avantree Оаза & Аудиција Про наместо. Во живо онлајн поддршка, Телефонска Поддршка, и-мејл поддршка се достапни. Оваа безжична bluetooth слушалки, исто така, може да се користи како слушалки без потрошувачката на батеријата со користење на 3,5 мм аудио кабелот вклучен. Ние сме посветени на 100% задоволството на клиентите.5 mm аудио кабел
* Аудио Splitter
* 3,5 мм женски РКА машки кабел
* Брзо Упатство За Корисникот
* Упатство
* Контактна Картичка
Гаранција
Ние нудиме 24 Месеци Гаранција за нормална употреба. Совршен за видео игри, бидејќи прилагодени FS кодек поддржува позадина музика додека се јавувате. Вклучени предавателот може да се користи со вашиот ТЕЛЕВИЗОР, DVD, КОМПЈУТЕР или било кој друг аудио извор за да стримувате висока-квалитет на аудиото до вклучени слушалки БЕЗ LIP SYNC ЗАДОЦНУВАЊЕ. Само се сврти на двата уреди, тие се подготвени да го користите, не треба да се пар нив.
** ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ** : 1) Ако имате најновата Smart TV БЕЗ РКА / ПОМОШЕН излез, ова НЕ е за вас. Bluetooth слушалки работи до 40 часа. 2) Слушалки во оваа група НЕ е ист како Аудиција Про.1
* Поддржува профили : слушалки, хендсфри, со A2 DP, AVRCP
* Аудио кодекот : Брз поток, SBC
* Работа опсег : Класа 2, од 10 метри
* Возачот големина : 40mm
* Отпорност : 32 ohm
* Фреквенција Одговор 20 Hz-20 KHz
* Слушалки големина : 200mm x 180mm X 80mm
* Уво подлога внатрешен дијаметар : 6. 3) испраќачот бара USB напојување, ве молиме приклучокот на вашиот ТВ е USB-порта или компатибилен USB полнач (5 V/0. Вклучени предавателот може да се користи со вашиот ТЕЛЕВИЗОР, DVD, КОМПЈУТЕР или било кој друг аудио извор за да стримувате висока-квалитет на аудиото до вклучени слушалки БЕЗ LIP SYNC ЗАДОЦНУВАЊЕ.
HT3189 е безжичен предавател и приклучок за слушалки сет за ТВ Гледање и Слушање.

Основни својства

Канали:
3.1
Звучник Тип На Врска:
Безжичната
Посебна Карактеристика:
безжичен систем
Бренд Име:
Avantree
режим на звукот:
DTS
Диск Формати:
Никој
Број На Модел На:
BTHT-3189-BLK
Играчот Тип:
Нема Играч
Канали:
2.1

Тие исто така купуваат со овој производ.