.

.

Обичај 4.4*14.2 CM Миење Грижа Етикета /на Пациентот Labels

Обичај 4.4*14.2 CM Миење Грижа Етикета /на Пациентот Labels

DEN 15120.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Кориснички Висока Густина Се Мијат Нега На Етикетата
Фабрика Цена
ВЕ МОЛИМЕ ЗА ВАС ДА ЗНАЕТЕ :
Цитат е врз основа на квалитетот, текстура, бои, етикетата големина, technic и процесот
СОВЕТИ : Inorder да го цитирам што побрзо, ве молиме испратете ни ја вашата етикета уметнички дела во ПИ, PDF или CDR, JPG формат, со јасни големината, квалитетот
Детали За Производот :
име : облека за нега на етикетата
големина : 4.4*14.2 CM
текстура : Damask ( висока густина )
Боја : Две Бои (црна и off-вајт)
Материјал : 100% полиестер 75 D
По Процесот : Центар Пати
Функција : многу еко-пријателски предиво Потврдија , healthyand мека кожа
Ве молиме погледнете вистински етикета Слики :
Висока Густина, со висока дефиниција
Задната страна структура : ткаење жакард
Многу фини и цврсто вткаена

Основни својства

Тип На Производ:
облека labels
Материјал:
Платно
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Број На Модел На:
МИНИСТЕРСТВОТО за образование и наука-1605
Техника:
Извезена
Етикета Вид:
Грижа Lables
ЦЕЛОСНО ПАЦИЕНТОТ ЕТИКЕТАТА :
Облека етикетата
Текстура:
Damask
Материјал:
100% Полиестер
Заврши:
Центар Пати
место на origion:
Провинцијата Жеџијанг
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.