.

.

Нови 100pcs Транспарентен Слајдови Coverslips Coverslides 22x22mm За Микроскоп

Нови 100pcs Транспарентен Слајдови Coverslips Coverslides 22x22mm За Микроскоп

DEN 47.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

Микроскоп посебни корица Стакло
Тоа е генерално се користи во соработка со микроскоп слајд.
Добра замена и статии за училиште лабораторијата.
Големина : 22x22mm, дебелина 0.13-0.17 mm
Материјал : Стакло
Боја : Транспарентна
Количина : 100pcs / мала кутија
Цел : Остварување колекција микроскоп набљудување на примероци
1, со што на објект под набљудување формирање на тенок филм, лесно да се пренесува на светлината, лесно е да се набљудуваат;
2, Направи примерок е релативно фиксни;
3, се Олесни да се користи capillary феномен, да се направи додадете сите видови на реагенси(Боја, киселина, сол решение) формирање на тебе;
4, за Да се избегне контаминација на примерокот.
Пакетот вклучува :
100 компјутери 22*22mm Микроскоп Корица Стакло
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

Основни својства

Бренд Име:
TD
Зголемување На Односот На:
500X & Под

Тие исто така купуваат со овој производ.