.

.

10pcs/многу НИ Оригинални КРИ XBD XB-D 3W Висока Моќност Предводена Emittler Црвена/Зелена / Кралска Сина /Кул бело / Неутрален Бела/Топло бела

10pcs/многу НИ Оригинални КРИ XBD XB-D 3W Висока Моќност Предводена Emittler Црвена/Зелена / Кралска Сина /Кул

DEN 218.00
DEN 256.32
-15 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

6 V
Максималниот Пулс на струјата : 300-1000m A
LED Агол на Гледање : 115 степен
Употреба : DIY/Куќа/Street/Архитектура Осветлување Големина 2. Одлична за правење на извори на светлина за риба резервоарот, декорација светлина, итн Направени од високо квалитетен материјал, трајни производи за секојдневна употреба
Спецификација
Количина : 10pcs
Моќност : 1 W~3 W
Име на модел : КРИ XB-D LED
Се емитуваат Боја : Неутрален Бела 3900-4500 K
Топло Бела 3000 K~3200 K
Ладно Бела 6000-6500 K
Црвено 620-625nm
Зелена 520-525nm
Кралска Сина 450-455nm
Осветленост : 134 LM350m A 271 LM1000m A Црвена : 62 LM350m A
DC Напред Напон (VF) : 3.
Превозот и ракувањето со полнење не се враќа и клиентите треба да биде одговорен за
сите обвиненија на враќање и reshipping. Ние и ветуваме на гаранција за квалитет во една година и ние ќе го поправи тоа бесплатно. Комбинацијата на перформанси и мала големина на XB-D боја Led диоди овозможи подобар боја мешање и пониски систем на трошоци.45 mm Производ Опции Бела
Боја Најмногу се Вози Тековната 1 Максимална Моќност 3 W Максимална Светлина Излез 309 lm Максимална Ефикасност во Binning Услови 128 lm/W Типичен Напред Напон 2. Изграден на Кри е SC3 Технологија™ Платформа, XB-D Бела LED испорачува до 139 lumens и 136 lumens по вати во кул бело (6000 K) или до 107 lumens и 105 lumens по вати во топло бела (3000 К), и на 350 м и 85°C. Долг животен век. Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму.
XLamp XB-D Најмалите осветлување-класа LED овозможува драстично пониски систем цена Дизајниран да им овозможи на долниот систем трошоците за осветлување производители, на XLamp XB-D LED двојки на lumens по долар од претходно достапни Led диоди.4 Vdc Црвена : 2.
Карактеристики : Многу ниска топлина генерирање, заштеда на енергија, еколошки.
На враќање превозот треба да биде платена од страна на клиентот.9 V Бела 350 м-р Максимална Обратна Напон -5 V Агол на Гледање 115 Максимална Делница Температура 150 C Binning 85 C
ANSI (Бела) Максимална ESD го Издржат Напонот 8000 V (HBM по Мили-Std-883 D) ESD Класификација Класа 2 (HBM по Мили-Std-883 D) Reflow Solderable Yes - JEDEC J-STD-020 C-компатибилен се ПОСТИГНЕ во Согласност Yes Ro HS-Компатибилен Да УЛ-Ва Yes (да) - Ниво 4 Куќиште Предвид
1. Вашето задоволство на нашите производи е гаранција. Сите производи што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени.
Тие мора да бидат под resalable состојба. Ако не сте задоволни со производот,
можете да ја врати стоката за размена, туку ве молиме да комуницирам со нас пред да се врати.
Ние ќе се обидеме потрудиме да се избегне било кој квалитет на проблемот. Ниска потрошувачка, висока осветленост. Кри XLamp XB-D боја Led диоди се прошири на двојно lumens-по-долар перформанси на XB пакет боја Led диоди, доставување до 40% повисока максимална светлина излез од XP-E боја Led диоди. Сите се врати ставки мора да биде во добра состојба. Удобно светло извор, безопасни за кожата и очите.

Основни својства

Емитуваат Боја:
Кралска Сина, Зелена, Црвена, Неутрални Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
With 20mm pcb, With 16mm pcb, With 12mm pcb, With 14mm pcb, With 8mm pcb
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
сертификација:
УЛ,CE,FCC,RoHS,EMC,LVD
Обликот:
Нередовните
Бренд Име:
HotRed
Напон:
3-3.6V
Просечен Живот (часот):
50000
LED Чип Бренд:
Кри
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Моќ Толеранција:
1%
Повод:
дневна соба
Број на LED Чип:
1 buc
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Зрак Агол(°):
120°
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
20mm
База Тип:
NA
Тип На Објект:
LED Светилки
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
База Тип:
точка на допир
Обликот:
Круг

Тие исто така купуваат со овој производ.