.

.

година Врвен Квалитет интегрирани T8 ЛЕР Цевка 900mm 3ft 14W led светло AC85-265V 72 led диоди 1650LM, 30pcs/многу

година Врвен Квалитет интегрирани T8 ЛЕР Цевка 900mm 3ft 14W led светло AC85-265V 72 led диоди 1650LM, 30pcs/многу

DEN 10260.00
DEN 10800.00
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


До 2015 Врвен Квалитет интегрирани T8 ЛЕР Цевка 900mm14 Watt 3ft AC85-265 V 72led 1950 LM, Fedex Бесплатен превозот,30pcs/многу
Спецификации : Име на Модел : ЛЕР Цевка Напон : AC110 V~240 V Извор на Светлина : 2835 SMD LED Кол : 72 PCS Моќ : 14 W Домување Материјал : Млечно PC + алуминиумска плоча + алуминиумски Диск : Вграден-во (константна струја) се вози PC покритие (опционално) : транспарентни и млечно бела (default испратени млеко бел) светла Боја : Топло БелаЛадно Бела Боја Температура : 2700 K-3200 K6000 K-6500 K Живот : 50,000 часот Оценет IP : IP44
Примена :
1. Вдлабнати осветлување, полица осветлување, таванот/ѕидот заливите
2. Кабинетот и под контра осветлување, канцеларија, работно место
3. Назад осветлување, чекор осветлување, светлината кутии
4. Трговски, изложбени штандови, и панели
Пакет :
30pcs t8 лер цевка 900mm(Цевка+ База)
Кога ќе се направи ред, ве молиме забелешка бојата и покривање сакате :
1. Ве молиме изберете боја :
А Топло Бела 3000 K B. Бела 6000 K
2. Ве молиме, изберете ја покрива :
А Млечниот Покрие Б. Транспарентен Капак
Ако не го избере, ќе испрати 6000 K белата и млечниот покрие as default.

Основни својства

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
14w
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
Aixy
Зрак Агол(°):
180°
Должина:
0.9m
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
G13
Обликот:
Бар
Напон:
110-240V
LED Чип Модел:
2835
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
1000 - 1999 Lumens
Број на LED Чип:
Други
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Цевка
моќност:
14W(вистински)
LED КОЛИЧИНА:
72PCS
Работа фреквенција:
50-60Hz
Фактор на моќност:
над 0.9
LED Прозрачна Ефикасност:
90-100lm/w
Боја Рендерирање Индекс:
над 75Ra
Материјал:
Алуминиум + PC (Транспарентна / Млечниот)
Работна температура:
-20-45 степени.
Температура На Боја:
Топло Бела
Влезен Напон:
110-240V AC

Тие исто така купуваат со овој производ.