.

.

5Megapixel Varifocal CCTV Леќа 2.8-12mm 1/2.7 КС Планината DC ИРИС За 1080P/2MP/3MP/5MP Кутија Камерата/IP Камера

5Megapixel Varifocal CCTV Леќа 2.8-12mm 1/2.7 КС Планината DC ИРИС За 1080P/2MP/3MP/5MP Кутија Камерата/IP Камера

DEN 1589.00
DEN 1727.52
-8 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


5 Megapixel Varifocal CCTV Леќа 2.8-12mm 1/2.7" КС Планината DC ИРИС За 1080 P/2 MP/3 MP/5 MP Кутија Камерата/IP Камера
1.леќа meterial е стакло и метал,без пластика.
2.леќи на камерата може да се користи за висока температура и ладна средина(-20 до 60).
3.објективот има 5 MP резолуција,1/2.7 инчен,тоа може да биде поддржана од 1080 P/4 MP/5 MP Кутија Камера.(OV4689/OV5658)
4.објективот има широк фокусна должина 2.8-12mm.
5.објективот има IR Функција,може да се користи во текот на ноќта.
6.објективот има DC-ИРИС,бидете сигурни дека вашата камера имаат моќ за DC-ИРИС.
СПЕЦИФИКАЦИЈА :
Модел : CW3 MP208120-CS
Пиксели : 5 MP
Фокусна должина : 2.8-12mm
Бленда : Ф1.4
М. К. Г. : 0.3 m
Планината : CS
Формат : 1/2.7"
Хоризонталната
поле видите : 136°×108.8°×81.6°~39°×31.2°×23.4°
Тежина : 60±3g
Димензија : Φ33×43.2 mm
Назад фокусна должина : 6.5 mm
Фокус : Прирачник
Зум : Прирачник
Ирис : DC
Пакет Се Вклучени :
1 X HD 5 MP 2.8-12mm Ф1.6 Фокусна CCTV Леќа на Камерата

Основни својства

Број На Модел На:
CW2080125MP
Бренд Име:
Chuan Веи

Тие исто така купуваат со овој производ.