.

.

Бесплатен превозот 7 ВО 1 DIY Пенкало Лемење Железо Гас Лемење Железо Факел Алатка Совет употреба Бутан Гас АЛАТКИ + лемење совет

Бесплатен превозот 7 ВО 1 DIY Пенкало Лемење Железо Гас Лемење Железо Факел Алатка Совет употреба Бутан Гас АЛАТКИ

DEN 719.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


Опис На Производот
Трговија на големо пенкало тип гас 3-во-1 лемење на гас железо ХТ-1937 година, со оган-дишење главата и дистрибуција на шефот на преносни Име : пенкало тип гас лемење железо Модел : HT-1937 Пополнување капацитет : 12ml Температура : пламен температура од 1300 степени, лемење железо температура од 450 степени Материјал : Пластични + Метал упатство за употреба Прв, полнење гас 1, употреба на високо-квалитетна гас пополнување, и потврди при ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот е вклучен, и потоа да се дополни. 2, резервоарот за гас се увезува во порите, под притисок гумени. 3, околу 10 секунди, за да се заврши со пополнување гас, почекајте неколку минути, така што гас стабилност, повторно-користите. 4, ако гас истури, опашката штекер подсвиркване звук, малку притисок со врвот на перото во воздухот, може да се елиминира. Второ, палење 1, се стави на совет 2, притиснете го прекинувачот за да го слушнете "подсвиркване" звук. 3, со igniter или полесни, палење во близина на заеднички. 4, на оган, гори за 3 минути, додека огнот беше ставен надвор помалку, на врвот ќе продолжи да се загрее. 5, се прилагоди на големината на пламен да се "десет" во насока на насоката на ". Овој производ температура од 1300 степени (железо температура 450 степени), употреба треба да се обрне внимание на безбедноста, исцрпени по прекинувач е исклучен за да го ИСКЛУЧИТЕ позиција. 7, со користење на гас лемење железо, ве молиме да обрнете посебно внимание да мора да чека додека пламен целосно да се елиминира лемење железо објекти црвена линија операција, пламен големината не е голем, со цел да се прошири совет живот. 8, пламен должина од околу 1.2-2.2 cm. Трето, да обрнат внимание : 1, заменете ја конектор, за да се излади, замени или да ја менуваат во однапред. 2, на врвот на употребата на висока температура и топло, не го допре. 3, прилагодување knob можат да го контролираат надвор од гас и температурата на гас, може да се обично се сместени во средната позиција. 4, по употребата и по ладење, се ре-собирање, не подалеку од топлина или на директна сончева светлина. 5, децата не треба да се употребува, мора да биде поставена правилно во збирката. 6, користиме високо квалитетни конзервирана гас се пополни, да се пополнат далеку од огнот извор. 7, Yin Wasi помалку или повеќе има некои остатоци квалитет, редовно чистење млазницата е потребно. , Чистење млазницата е притиснат на резервоарот за гас штекер џет до чистење ефект. 9 за да се избегне Zhongshuai. 10 Кога секој случај, не се обиде да ја размонтираат или поправка.

Основни својства

Број На Модел На:
ХТ-1937 година
Излезна Температура:
450-1300C

Тие исто така купуваат со овој производ.