.

.

Воздушна Суспензија Пролет Торба За Земјиште Range Rover LR3 Задното Лево Десно RPD501110

Воздушна Суспензија Пролет Торба За Земјиште Range Rover LR3 Задното Лево Десно RPD501110

DEN 5616.00
DEN 6240.00
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


За Земјиште Range Rover Sport 2004-2013 Задното Лево или Десно за Воздушна Суспензија Торба Апликација За Range Rover Sport 2005-2009 За Land Rover Discovery 3 LR3 2004-2009 За RANGE ROVER SPORT 4.4 2005 - 2013 За RANGE ROVER SPORT SUPERCHARGED 4.2 2005 - 2013 Референца ОЕМ БР. LR016419, RPD501110, RPD 501110 RPD501030, RPD 501030, 75-00103 НА Состојба : Brand New Количина : 1 парче (за задните левата или десната страна) Гаранција : 2 години Известување - Овие воздушна суспензија се резервни копии. Тие ќе го замени оригиналниот воздух шок. Ве молиме двојно confim на компатибилност како и OEM број пред купување. -Настава не е вклучена. Професионалната инсталација се препорачува -не Контактирате, ве молиме за она што ние можеме да ви помогнеме

Основни својства

Специјални Функции:
Воздушна Суспензија Торба
Range Rover Sport-Година:
2011,2008,2013,2009,2012,2006,2007,2010
Материјал Тип:
високи перформанси автомобил замена
Објектот Должина:
21cm
Осветленост Дел Број:
RPD501030, RPD 501030
За Возило Брендови/Модел:
Land Rover
Производителот Дел Број:
За Range Rover Sport Supercharged 2005 - 2013
Земја/Регион на Производство:
магацин во cn нас
Тип:
Воздушен притисок
Бренд Име:
maxpeedingrods
Land Rover Модел:
Range Rover Sport
Објектот Тежина:
6kg
Објектот Висина:
13cm
Објектот Ширина:
15cm
Објектот:
Воздушна Суспензија Пролет Торба
Fitment:
За Range Rover Sport 2005-2009
Fitment1:
За Land Rover Discovery 3 LR3 2004-2009
Fitment2:
За RANGE ROVER SPORT 4.4 2005 - 2013
Fitment3:
За RANGE ROVER SPORT SUPERCHARGED 4.2 2005 - 2013
Дел Број:
LR016419, RPD501110, RPD 501110
Дел Number1:
RPD501030, RPD 501030, 75-00103 НА
Количина:
1 парче, како што е прикажано
возилото сместување:
За задните левата или десната страна
Состојба:
Бренд Нови

Тие исто така купуваат со овој производ.