.

.

Јули Кралот 1600LM 24W 6000K LED Светло Водич П5 Леќа Магла Светилка+1000LM 14W Ден Работи Светла светилки drl Случај за Nissan Note 2013-НА

Јули Кралот 1600LM 24W 6000K LED Светло Водич П5 Леќа Магла Светилка+1000LM 14W Ден Работи Светла светилки drl

DEN 5279.52

Од стоката
Достапно е за нарачката

Супер Светло 1600 LM 24 W 6000 K LED светло водич магла светилка собранието + 14 W 1000 LM LED Дневни Работи Светла светилки drl случај за Nissan Note 2013-НА , IP67, П5 леќа, 1 сет/многу, бесплатен превозот
Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка тип исто како на Денот, светлата за пред вашата цел .
Применливи модели :
1. случај за Nissan серија
Altima Teana 2007~НА
Dualis 2007-НА
Qashqai 2006-2015
Juke 2014-НА
Март 2010-2012 Година Тајландски Тип
Март 2010 година-НА Тајван Вид/Тип Кина
Март 2013-НА
Март 2013-НА латино-Американски Тип
Maxima 2010-НА Блискиот Исток Тип
Micra 2002-2014
Murano 2015~НА
Големиот Livina 2007-2012
Livina 2013-НА
Забелешка 2013-ЗА Европски Тип
Забелешка 2013-НА
Обратно 2014-НА
NV 400 2011-НА
Pathfinder 2013~2016 година
Platina 2002-2010 Мексико Тип
Primera 2001-НА
Pulsar 2014-НА Австралија Тип
Pulsar 2014-НА
Sentra-FE 2007-НА
Sentra 2013-НА латино-Американски Тип
Sylphy 2006-2012
Сончево 2003-2006
Сончево 2011-НА
X-trail 2014-НА
2. Случај за Рено серија
Koleos 2008 ~ 2010
Clio II III 2001 - 2009
Espace IV 2003~2011
Лагуна II III 2001~2004
Модус 5 D Grand Modus 2004-2012
Господар 2010-2014
Vel На Проектот Сатис 01/2002-2004 Година
3.Случај за Infiniti серија
G37 Купе и Кабриолет 2010-2011 (раното производство до 2011/10)
JX35 QX60 2013~НА
M35 M45 2008-2010
4. Случај за "Опел" Movano 2010-
Детали За Производот
Светлосни ефекти
LED СВЕТИЛКИ DRL
LED Светилка за Магла
Работни резултати : (Одисеја како пример)
Применливи модели : случај за Nissan Note 2013-НА
I. Опис Карактеристики
LED магла светилки со светилки drl функција, ниска потрошувачка на енергија, магла светилка за отворен, дење работи light off!
II. Перформанси параметри
Големина : 90mm
Напон : 12 V
Боја : 6000 K
Што в e : повеќе 50000h
Водоотпорен одделение : IP67
Температурата на работа опсег : -40 степен ~ 80 степен
LED СВЕТИЛКИ DRL :
Моќ : 14 W
Флукс : над 1000 M
LED магла светилка :
Моќност : 24 W
Флукс : над 1600 M
III. Производ функција :
Неговите предности се како што следува :
А, автентични, посебен автомобил.
Б, увезени чипови и LED светлата се произведени со користење на високо-квалитетни високо-технолошки спецификации
C, LED светла безбедност и долг животен век, барем во повеќе од 50.000 часа.
D, светлина пенетрација, така што возилото пред и минувачите лесно да се детектира.
IV. Производ инсталација на жици :
1. Директно замени оригиналниот автомобил светла за магла;
2. H11 порта се поврзете со оригинални H11 магла светилка порта!
3. Црвена линија се поврзете на батеријата+;
4. Црна линија се поврзете на батеријата;
5. Сина линија се поврзете на АКК+;
6. Бела линија се поврзете со светла + (отвори светлата, светилки drl off! )

Основни својства

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
15W
боја:
Бела
Објектот Тежина:
1670g
Забелешка-Година:
2014,2015
Бренд Име:
Јули Кралот
Материјал Тип:
ABS материјали + LED светилка мушка + алуминиумска плоча + алуминиумски метал
Име На Модел:
N-II
Тип На Објект:
Правец На Ветер
Објектот Дијаметар:
0cm
Специјални Функции:
П5 леќа LED магла собрание
Nissan Модел:
забелешка
За Возило Брендови/Модел:
Nissan
Автомобил модел:
Случај за Nissan Note 2013-НА
Lumens:
1600lm

Тие исто така купуваат со овој производ.