.

.

FST-HL102 Висок Напон Менгеме Сегашната Голема Прецизност и Квалитет на Професионални

FST-HL102 Висок Напон Менгеме Сегашната Голема Прецизност и Квалитет на Професионални

DEN 28397.00
DEN 32640.00
-13 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
FST-HL102 Висок Напон Менгеме Сегашната Голема Прецизност и Квалитет на Професионални
FST-HL102 висок напон менгеме ammeter, не можете да го исклучите, уреди за непрекинато напојување мерење на 35 KV и под систем за висок притисок на премерување уред висок напон примарна струја. На високо-напонските менгеме метар е правилно поставена и на крајот на високо-напонските изолација прачка за собирање на тековната сигнали. Собраните тековната сигнал е лесно да се пренесува на рачни екранот терминал преку безжичен пренос за лесно прегледување.
Тај-тип на високо-напонските изолација прачки до 4 метри (приклучните до 5 метри), за да се осигура безбедноста на работењето процес.
Карактеристики
◇ висок напон менгеме метар во реално време мерење на висок напон примарна струја
◇ рачни display terminal со голем LCD дисплеј, убаво
◇ високи перформанси литиум батерија, ниту надворешно напојување, лесно да тест
◇ висок напон се стега може да биде стегната за да се стега тестот жица, се повлече може да се dissipated менгеме, употребата на многу удобен
Технички индикатори
◇ започне растојание : 30 метри (бариера-бесплатно)
◇ висок напон, струја опсег : 200 A / 1000 A, минимум резолуција од 0.01 A
◇ висок напон, струја на точноста : 1.0% (200 A подолу), 2.0% (200 ~ 1000 A)
◇ вилица големина : (mm) 60 × 40
◇ Оперативни температура : -20 ℃ ~ +50 ℃
◇ работно време : внатрешна батерија може да работи 10 часа
◇ Димензии : (mm) Display terminal 100 × 50 × 25 висок напон менгеме табела 270 × 65 × 35
◇ Тежина : Прикажи терминал 0.5 Кг, висок напон менгеме Табела 4.5 Кг
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Основни својства

Бренд Име:
niusiwen
Мерен Опсег:
0.01 A~1000A
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
-20~50
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Димензии:
270*65*35 (mm)
Број На Модел На:
FST-HL102
Напон:
види опис
Точноста Класа:
види опис
Димензии:
270*65*35 (mm)
Тежина:
1.5 (Kg)
Производот се користи:
Тест тековната
Вилицата големина:
60 * 40(mm)
Температурата На Работа:
-20 ~ +50
висок напон, струја опсег:
200A / 1000A, минимум резолуција од 0.01 A
Стартување На Далечина:
30 метри (бариера-бесплатно)

Тие исто така купуваат со овој производ.