.

.

BUHESHUI Мини Соларни ќелии Со Жица Поликристални DIY Соларен Панел Систем Батерија Полнач За 0,6 W 3V 60*75MM трговија на Големо 100pcs/многу

BUHESHUI Мини Соларни ќелии Со Жица Поликристални DIY Соларен Панел Систем Батерија Полнач За 0,6 W 3V 60*75MM

DEN 6547.00
DEN 7440.00
-12 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


BUHESHUI Мини За 0,6 W 3 V Соларен Панел Соларни ќелии Поликристални DIY Соларни Играчка Панел Систем За 2.4 V Батерија Студија 100pcs/многу 60*75 MM
1.бренд-нови ROHS одобрен мини Соларен панел
2.поликристални силикон Епоксидна Соларни ќелии
3.Макс работа напон : 3 V
4.Макс работат на струјата : 0-200 MA
5.Отвори-коло напон : 3.5 V
6.Моќност : 0.6 W
7. Димензија : 60*75*3ММ
8.Кабел : 12-15 CM
H ож да се избере соларен панел :
Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .
Пакети вклучуваат : 1x соларен панел

Основни својства

Број на Панели:
1
Номиналниот Капацитет:
За 0,6 w
Тип:
Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Max. Моќност:
За 0,6 w
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Број На Модел На:
60X75+Кабел
Број на Клетки:
6
is_customized:
Yes
Големина:
60*75*3MM

Тие исто така купуваат со овој производ.