.

.

Нов висок квалитет 8pcs / многу 9v СУПЕР ГОЛЕМИ 800mAh li-ion литиум Батерија 9 Volt Батеријата

Нов висок квалитет 8pcs / многу 9v СУПЕР ГОЛЕМИ 800mAh li-ion литиум Батерија 9 Volt Батеријата

DEN 1986.00
DEN 2721.12
-27 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Спецификации : Големина : 9 Volt(6 F22) Напон : 8.4 v (МНОГУ Важно да се знае ова,тоа значи нормален работен напон и Целосно наполнета напон сите се за 8.4 v , ве молиме бидете сигурни дека вашите уреди можат да работат во 8.4 v пред понуда. ) Капацитет : 800m Ah Хемија : Литиум-Јонска(Li-ion) Димензии : (H x L x W) : За 48mm x 26mm x 16mm Карактеристики : Нема меморија ефект Сигурен сервис живот Долго-Траен Перформанси Низок Само на Испуштање на Високо Празнење Стапка Recharges до 1200 Циклуси ви Заштедува стотици долари, во споредба со Алкални батерии Може да се замени во секој производ, кој користи 9 Volt Батерии Наменети за подобрени перформанси за висока потрошувачка апликации Батерија тестирани врз основа на Меѓународни Електронски Комисија (IEC) стандард за да се осигура капацитет, квалитет на живот и време Лесно Моќ Заеднички Апликации Како што се : КТВ Микрофони Далечински Контроли на Моќта гладни Опрема Зграда аларми, набљудување и безбедност на системи за Индустриски и станбени премерување системи за Итни случаи локација предаватели и Beacons Глобални Системи за Позиционирање (GPS)

Основни својства

Замена На Батеријата:
Yes
Големина:
9V
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
8pcs
Номиналниот Капацитет:
800mAh
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
9V F22
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SHSEJA
Стандарден Напон:
8.4 V

Тие исто така купуваат со овој производ.