.

.

2 Range Rover Sport L320 Откритие 3 4 Задниот Браник Рефлектор LED Кочница Црвено Светло(CA183)

2 Range Rover Sport L320 Откритие 3 4 Задниот Браник Рефлектор LED Кочница Црвено Светло(CA183)

DEN 1008.00

Од стоката
Достапно е за нарачката

Ако имате било какви прашања во врска со увоз доход, ве молиме обратете се на даночните власти за повеќе детали пред ставање на понудата на нашите аукции. Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и сугестија, а ќе вложи максимални напори да се подобри и импресионира вашите лојалност. ,
Овој модел големина е 208mm * 25мм , е за Откривање и Range Rover Sport.
Сите производи ќе бидат испорачани во рок од 1 работен ден по плаќање потврдена. Ве молиме слободно да ни e-mail преку e Bay. Ние ќе се потрудиме да ви помогнеме да ги решите вашите проблеми.
ДОБИВКА (Меѓународни купувачи) : Увозни даноци може да биде обвинет од страна на некои земји " Обичаи како увозни давачки, данок на додадена вредност, custom
царинење надоместоци и др.
Повратни информации ќе бидат оставени автоматски откако ќе се добијат повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне во решавање на секој проблем. Ние немаме контрола над она што на даночните власти ќе наплаќаат и колку купувачи се одговорни за плаќање на даноци.
Опис :
· 2 парчиња (пар) на LED Браник Рефлектор Црвена Леќа Опашка Запре Кочница Светлина светилка
· Брилијантен Црвена боја темп. Ние сме добредојдени
и среќен ако имате било какви прашања, проблеми или предлози. Ние не сме одговорни за било каква загуба, одложување и/или оштетување на предмети, поради промени на адресата или грешки направени од страна на купувачите по исходот.
Време на испорака преку Кина Пост / Хонгконг Пост / Малезија Пост Регистрирани Воздухопловната, EMS, DHL, UPS-от, Fedex, итн.
Високи спецификации, 2014 најновата верзија, Автомобил LED кочница светлина, LED задни магла светилка случај за Rover Discovery Range Rover Sport итн.
Ако нема одговор по се да ни се јавите неколку пати, ве молиме проверете ја вашата е-мејл спам. Ние исто така, обезбеди точни информации
за нашите производи, навремена комуникација и разумен и фер цена (баланс помеѓу цената и квалитетот) на нашите клиенти.
-Ние можеме да се осигура дека вашето купување се доживее со мене и нашата компанија ќе биде 5-ѕвездички!!!
-Доколку постои каква било категорија на нашиот продажба на перформанси ќе се чувствувате дека не сме се сретнале на 5-ѕвезда оценка, ние се ценат можете да не контактирате преку е-пошта пред да замине повратни информации.
Ние одговор на било кој e-mail пораки во рок од 1 бизнис / работни дена; Нашиот Бизнис време : Пон-Пет 9 : 00-18 : 00, UTC/GMT +8 часа
.
Купувачите имаат целосна одговорност за обезбедување на нас со точна испорака, адреса и телефонски број во текот на исходот. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине Негативен фидбек или Неутрален повратни информации.
Бидете сигурни дека вашиот автомобил е кочница reflectors е иста форма со обликот на нашите производи. светлина
· Тип на Светилки : LED Задниот браник опашка кочница светло со црвена леќа рефлектор за Land Rover
· Напон : 12 V DC
· Моќност : 5 W секоја светилка
· Со 24pcs 3528/1210 SMD црвени led диоди секоја светилка
· Тоа може да го замени акции задниот браник црвено рефлектор и функционира како додаток на LED опашка кочница стоп светло, заден магла светлина, да се претвори сигнал светлина во ОЕМ fitment
Инсталација :
Поврзете црна жица за да кочница светлина негативни, бела жица за да сигнал / опашка светлина позитивен и црвено жица за да кочница светлина позитивни
Апликации Fitment на ова ДОВЕДЕ браник рефлектор опашка кочница светлина светилка :
Оригиналните ОЕМ Акции / Дел Броеви :
XFF500020, XFF500030
Rover :
2005-09 Откритие 3 LR3
2010-13 Discovery 4 LR4
2010-13 Range Rover Sport (L320 facelift)
ВЕ МОЛИМЕ ДА ГО ПРОВЕРИТЕ ТОЧНОТО FITMENT ПРЕД ДА ГО КУПИТЕ!!!
Пакет се вклучени :
2x Rover discovery спектар спортскиот браник црвено светло светилки
Ние Брод на Светот : За секој одредени производи, ве молиме обратете се до објектот на локацијата и нашите превозот земји исклученост листа на аукција.

Основни својства

Автомобил Производител:
Land Rover
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
5
Напон:
12V
Тип На Објект:
На Возилото
Бренд Име:
ANG RONG

Тие исто така купуваат со овој производ.