.

.

1Pcs 3D Метал ТИТАНИУМ Автомобил Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за Ford EcoBoost РАБОТ Explorer

1Pcs 3D Метал ТИТАНИУМ Автомобил Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за Ford EcoBoost

DEN 394.00
DEN 787.68
-50 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Карактеристики :
1.Материјал : Цинк Легура Хром ; Големина : 20 * 2,2 см / 7.8* 0.8 инчен;
2.Никогаш нема да Избледи и Вода Доказ & 3 M Само Лепило! Не треба екстра лепак и други предмети.
3.Едноставен за инсталација, Без алатки потребни. може да се примени на било чиста рамна површина -возила, врати, поштенски сандачиња, стакло, метал, итн.
4.Исклучителна детали изработка , Лифт целокупната форма на автомобил на логото стил.Супер три-димензионални смисла , Видливи дебелина и текстура, сите метални материјали.
Како Да Се Инсталира :
1.Чиста и сува саканата локација(рамна положба)
2.Отстрани една страна од лепило,се држи и на задната страна од метал амблем.
3.Отстранување на другата страна од лепило,се држи на саканата локација на автомобилот.
4.Притиснете и амблем.
5.Оставете го сам, без миење во 48 часа.
Како да се отстрани :
Користи фен за коса да се загрее на налепница,потоа излупете исклучување на налепница лесно од автомобил.
Мерки на претпазливост :
1.Ве молиме да користите детергент за чистење на површината на целта пред лепење, хром значка мора да биде поставен на рамна површина.
2.Употреба на фен за коса да се загрее 3m лента малку.
3.Стап и да ја задржите вашиот автомобил не-се мијат во рок од 48 часа за да се постигне најдобар adhesiveness.
Пакетот вклучува :
1 x 3 D ТИТАНИУМ Метал Налепница

Основни својства

Тип На Објект:
Налепници
Објектот Должина:
8inch
Модел:
Број / Писмо
Бренд Име:
DSYCAR
Тип:
Алуминиум Налепница
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Објектот Дијаметар:
1inch
Објектот Ширина:
1inch
категорија:
Налепници
дизајн:
зборови
Име На Модел:
C0536
Пакување:
Не Се Пакувани
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Налепница Сместување:
Целото Тело
is_customized:
Yes
Објектот Висина:
1inch

Тие исто така купуваат со овој производ.