.

.

PRCMISEMED 50PCS Домаќинство Здравје Следи Пулсот Oximeters Прст Кислород Fingertip Пулсот Oximeter SPO2 Прст Oximetro-Црна

PRCMISEMED 50PCS Домаќинство Здравје Следи Пулсот Oximeters Прст Кислород Fingertip Пулсот Oximeter SPO2 Прст

DEN 25920.00
DEN 43199.52
-40 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Производот Е Погоден За Семејство,Во Болница (Вклучувајќи Клиничка Употреба Во Интернист/Surgrey,Педијатрија,И Др). Ако сакате да направите големи цел или измеша нарачки над УСД$500,ве молиме слободно контактирајте со нас.
Се надеваме дека ќе може да ни се јавите веднаш, ако не сте задоволни со нашите производи или на нашите услуги. Ние ќе брод вашата нарачка во рок од 2-3 дена како што ми вети.
Нашите ПРО-F4 Пулсот Oximeter Може да Се Користи за Да се Измери Човековите Хемоглобин Сатурација И отчукувањата на Срцето, Преку Прст.
PRCMISEMED ПРОДАВНИЦА е единствен надлежен продавачот на автентични PRCMISEMED ® производи на Aliexpress платформа. Работа со Текот на 12 Часа на Ден
5. Ние прифаќаме Али-плати,Запад Унија,TT.Нашата цел е да се направи нашите клиенти задоволни. Луѓето Со Респираторни Заболувања (АстмаБронхитисСтариот Хроничниот Бронхит)
3.
(со исклучок на празници)
2. 54g (Со Батерии)
Стр ackage Големина на :
80 (L) × 60(W) × 40(H) MM
Пакет Содржина :
1 x PRCMISEMED ПРО-F4 Прст Пулсот Oximeter
1 x Упатството за Корисникот
1 x Lanyard
Испорака :
1. Ние само брод да се потврди цел адреси.
(Бидејќи Бразил царинската куќа праша мора да се стави на вредноста)
5.
За Плаќање :
1.
Ние искрено се надеваме да соработуваат со клиенти од целиот свет. Почитувани купувачи од Русија,ве молиме да ни нудат вашето целосно име и презиме кога ќе се плати или да ја промените вашата ID информации за Ali Express,
така што ќе може да се добие вашиот парцела полесно,или може да платите за поштата или пратката ќе се врати за нас.
Повратни информации :
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% клиентите задоволство!
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,зошто да не остави 5 ѕвезди позитивни повратни информации.
Можете Да CE Одобрено,цел Живот Услуги на Клиентите И Една Година Гаранција од Страна на PRCMISEMED
Производ Големина :
57 (L) × 31(W) × 31(H) MM
Прибл. Почитувани купувачи од Бразил,ве молиме да забележите,ако избор брод од UPS-от,ве молиме оставете ни го вашето CPF бр. Алкохолизам Толпата
CE во Согласност Структура Дизајн Со водоотпорен Функција.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Васкуларна Болест (Коронарна Срцева БолестХипертензијаХиперлипидемијаЦеребрална Тромбоза)
2. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ .
Ние сме сериозни во врска со квалитетот на производот, така што ќе ги преземе клиентите искуства и задоволства што нашиот прв приоритет. Екстремен Спорт Алпска Hypoxia Средина
4.
PRCMISEMED ® веќе се воспоставени на производни линии, вклучувајќи Electrosurgical Единица, Пациент Монитор, Electrocardiograph
и Домашна Нега, и ние го поминале ISO 13485 и CE сертификати од 2014 година за сите наши производи. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона.

Основни својства

Тип На Објект:
Крвен Притисок
Број На Модел На:
ПРО-F4
Материјал:
ABS, Силикони
Примена:
Прст
Бренд Име:
PRCMISEMED
Големина:
58 x 30 x 30 MM
Стоковните Квалитет, Сертификација:
CE
Сертификат:
CE, ISO
мерење:
ПР & SPO2
Екранот:
LED Дисплеј
Напојување:
2 x 1.5 V (ААА) Батерија
SPO2 Опсег:
35-100%
боја:
Симпатична Розова
Пулсот Стапка на опфат (ПР):
30-250 bpm
Идеален За:
Спорт И Дневни Homecare
Тежина:
Approx 65g
специјалност:
Хемоглобинот Сатурација

Тие исто така купуваат со овој производ.