.

.

Солидна Сребро арапски Фонт Nameplate Прилагодено Тренди Ѓердан DIY Име Накит Божиќ Подарок

Солидна Сребро арапски Фонт Nameplate Прилагодено Тренди Ѓердан DIY Име Накит Божиќ Подарок

DEN 1199.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


Солидна Сребро арапски Фонт Nameplate Прилагодено Тренди Ѓердан DIY Име Накит Божиќ Подарок
* ветување сите jewelrys се направени во ЧИСТА солидна сребро 925
*100% рачно изработени Накит приспособен
*Personaliezd Jewellry само ти
*Добредојдовте најголемиот дел наредби кои може да се даде трговија на големо цена
#Basical Производи Параметар
1. pendant Големина : 25-40 mm ,дебелина : 1.2 mm /0.047"(варира според писмото qtty)
2. Материјал : солидна сребро 925
3. синџир должина : 16"/40cm,18"/45см,20"/50cm,22"/55cm (со 3-5cm се прошири синџир)
4. Завиткани во подарок кутија
#Како да се цел еден Персоналните ѓердан
1.Ве молиме да оставите име
2.изберете синџир должина
3.ако можете да испраќате прилог на арапски фонт име ќе биде прекрасен
*****************************************************
#Дизајн :
1.Клиентот дизајн (pls ја напушти детали информации)
Некаде ,ние треба да се провери детали со вас ,Pls не ми корист ,проверете ја вашата порака во рок од 1-2days по вашето место на цел .tks за својата благодарност .
#Испорака :
1.Производство на време :
Нормално ,Вашата цел ќе биде предаден во рок од 5-7 дена по исплата е расчисти.
Ние не бродот на викенд или државни празници.
2.Пратката начин :
a : стоки преку препорачана воздухопловната by Epacket, Кина Пост Регистрирани Воздух Mail .
на пример : Epackage на САД,Тоа трае околу 12-15 дена.
б : Кина Пост Воздух Mail на друга земја околу 30-45days.
c : DHL /ТНТ свет експрес за 4-7 работни дена.
Нормално ние го избере DHL, бидејќи имаме поевтина цена , Ако ви треба Ups или Fedex ,pls дозволете ни да знаеме тоа ,ние ќе ги провери и quotate цената за вас .
Следење на број : ќе се доставуваат еднаш стоки/накит биде предаден.
#Политика На Враќање :
1. 30days. вратат.
2. Приемот на неисправни предмети,pls ни го покаже слика. ние ќе целосна наплата. И купувачи вратите неисправен производ во рок од 15days.
3. Било исчезнати делови/штети мора да контактирате со нас во 7days по примањето на предметите.
4. Ние нема да ја врати назад цел, поради неточни превозот адреса.
#Плаќање :
Нашиот рок на плаќање е Зачувам на безбедно Aliexpress. Ако имате посебни барања, plz контактирајте со нас, ви благодариме.
#Одговор Време И Ангажман :
Ние сме на линија, за цело време, можете да не контактирате во 9 : 00-23 : 00 на кина време(понеделник -петок) .
Поради временската разлика, Ако ние не сме на линија, plz испратите е-пошта до нас, ние сме сигурни да ви одговори во рок од 12hours .

Основни својства

Метална боја:
18k златна позлатен, сребрена боја
Главниот Камен Боја:
16 инчи 40cm, 18 инчи 45см, 20 инчи 50cm, 22 инчи 55cm
Тип На Објект:
Ѓердани
Парична казна или Моден:
Моден
Компатибилност:
Сите Компатибилен
Ѓердан Тип:
Pendant Ѓердани
Бренд Име:
CedesaO
Метали Тип:
Сребро.
Пол:
Жените
Pendant Големина:
30-40mm /1.18-1.57
is_customized:
Yes
Функција:
Порака Потсетник
Обликотшема:
Геометриски
Број На Модел На:
моден ѓердан
Синџир Тип:
Линк Синџир
Стил:
Класичен
Материјал:
925 Sterling silver
Pendant:
персоналните Nameplate
боја:
златна или сребрена
Синџир Стил:
rollo синџир
Материјал:
Солидна сребро 925
Синџир должина:
16182022
Pendant Големина:
30-40mm/1.18-1.57
Пакување:
Подарок Пакување
Должина:
18/45cm

Тие исто така купуваат со овој производ.