.

.

BOCHSBC Батерија 3D Печатење Месечина Ноќ Светилка Две Промена на Бојата Со Допир се Префрлите Креативен Подарок за Спалната соба Bookcase Светилка Светла

BOCHSBC Батерија 3D Печатење Месечина Ноќ Светилка Две Промена на Бојата Со Допир се Префрлите Креативен Подарок

DEN 552.00
DEN 1103.52
-50 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


BOCHSBC Батерија 3 D Печатење Месечина Ноќ Светилка Две Промена на Бојата Со Допир се Префрлите Креативен Подарок за Спалната соба Bookcase Светилка Светла
Месечината Паѓа од Небото На месечината е божествена и волшебно симбол во човечката историја, и тоа ви носи мистерија, радост, вера и романса. Ги красат свој свет со оваа месечината светлина фрлија благ сјај над вашата работна маса или ноќни табела. Главни Карактеристики : 1. 3 D технологија на печатење : print слој по слој, се врати на вистинскиот изглед на месечината 2. Полнење на пристаништето и да се префрлате интеграција : едноставна, убава и практичен, лесен за ракување 3. Топли и нежни LED светла : допир на метален прстен за да се префрлите на боја и исклучување на светлина 4. Можете да го одржи на вашата страна. Лесно да се стави било каде ви се допаѓа со дрво носител на 5. Безбеден и еколошки : PLA материјал извлечена од пченкарни стебленца, тешко и мазна, не-токсични, без мирис, еколошки 6. Долго користење време : 240m Ah вградената батерија, по целосно наполнет, светилка може да се користи 8 - 25 часа, целосно полнење трае околу 6 - 8 часа, 7. Совршен подарок : изразат својата љубов со ова топло подарок. Вашите деца или сакана се во состојба да се спротивстави на оваа шармантна подарок. И тоа е исто така одлична декорација за вашиот дом 8. 6 дијаметар на месечината светлина да се избере : 7.8 cm, 9cm, 10cm, 12cm, 15см, 18cm Спецификации : Материјал : PLA Wattage : 0.5 W Осветленост : stepless прилагодување,долго притиснете го прекинувачот за да ја промените светлината Боја температура : 3000 K / 6000 K Сијалица : 1pcs бели LED светло и 1pcs жолти LED светло капацитетот на Батеријата : 1 x 240m Ah li-po батерија ( built-in ) време на Полнење : 6 - 8 часа Работно време : 8 - 30 часа ( зависи од светлината ) Напојување : USB DC 5 V Како да го Користите : 1.Допир на метален прстен на дното на месечината светилка за да го вклучите / исклучите светлото и ја менуваат бојата од бела до жолта. 2.Долго притиснете на метален прстен за да го прилагодите осветлувањето на екранот, и тоа го има светлината мемориска функција. 3.Ако вашата рака е премногу сува или температурата е премногу ниско, светлината не може да одговори. 4.Белата светлина нема да се грее кога моќ е мала. 5.Вметнете ја DC конектор во метален прстен на дното на месечината светилка за да се наплатат, на црвено светло е секогаш на време на полнење. 6.На црвено светло автоматски ќе се исклучи кога целосно наполнета.
Безбедност Пакет

Основни својства

Емитуваат Боја:
топло бела
боја:
Dia7.8cm, Dia15cm, Dia18cm, Dia9cm, Dia10cm, Dia12cm
Тип На Објект:
Ноќ Светла
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е Батерии Се Потребни:
No
Тело Материјал:
ПВЦ
Извор На Светлина:
Флуоресцентни
Бренд Име:
BOCHSBC
Број На Модел На:
BOCHSBC-NL-001
Употреба:
празник
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Обликот:
Топката
Енергија:
Допир
Е Батерии Вклучени:
No
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Тип:
ноќ светлина
Извор На Енергија:
AC
Wattage:
0-5W
Напон:
Less than 36V

Тие исто така купуваат со овој производ.