.

.

160x50cm Цртан филм Мечка Риболов Twill Памучна Крпа се Направи Фустан, Здолниште DIY Облека, Постелнина Престилка Ткаенина Флорални Крпа Група 160g/m

160x50cm Цртан филм Мечка Риболов Twill Памучна Крпа се Направи Фустан, Здолниште DIY Облека, Постелнина Престилка

DEN 100.32

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ширина : 160cm Материјал : 100% памук Димензии : 50 * 160cm (за 19.5"*63") MPN : Бебе клип беше, ракави, кеси, опремени листови Количина : 1 Тежина : 160g Миење инструкции : Измијте се со ладна вода. Намалување : 3-5% Пред да се предложи да се погледне под вода, имајте на ум ладна вода потопување, светлината на триење, првото перење, на површина ќе излезат некои лебди боја. Ве молиме имајте во предвид дека физичкото без слика е толку светла, во зависност од вашиот монитор, бојата е неизбежна, умот се заобиколат. Отстапување 1-3мм

Основни својства

Бренд Име:
arutinbarry
Техника:
Ткаени
Шема:
Печатени
Материјал:
100% Памук
Функција:
Дише
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
160cm
Стил:
Dobby
Велур Ткаенина Тип:
Никој
Тип:
Twill Памук
Nonwoven Техника:
Никој
Плетени Тип:
Никој
Материјал:
Памук
Процесот:
Печатење и боење
Големина:
160x50cm

Тие исто така купуваат со овој производ.