.

.

BWM826 10-35V Двојна Оска Inclinometer Навалите Bewis Агол Сензор со Точност 0.005 Резолуција 0.002 Степен RS232 / RS485 / TTL

BWM826 10-35V Двојна Оска Inclinometer Навалите Bewis Агол Сензор со Точност 0.005 Резолуција 0.002 Степен RS232

DEN 11856.00
DEN 12479.52
-5 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


BWM826 10-35 V Двојна Оска Inclinometer Навалите Агол Сензор со Точност 0.005 Резолуција 0.002 Степен RS232 / RS485 / TTL Излез
Инсталација(Default) : само може да се инсталира хоризонтално.
Излез на Владата : RS232 / RS485 / TTL (Опционално),ве Молиме Изберете еден од нив и да го оставите порака до нас.Многу благодарам.
Апликации :
Со 1.5 М wire кабел :
Фабриката & Сертификација :

Основни својства

Бренд Име:
KOWELL
Тип На Сензор:
Холцер
Резолуција:
0.002
Мерен Опсег:
0 ~+/-30 степени
Напон:
10~35V
Тековната Потрошувачка:
20~40mA
Температурата На Работа:
-40 ~85 степен целзиусови степени
Температура на чување:
-55~100 степен целзиусови степени
шок отпор:
2000g,0.5 ms,3times/оска
Инсталација:
само може да се инсталира хоризонтално
Режим На Излез:
RS232 / RS485 / TTL (Изборен Изберете еден од нив)
Производ големина:
90*40*26 (mm)
производ тежина:
150g
забелешка:
Ниска температура лебдат за Следење индустрија, инсталиран хоризонтално

Тие исто така купуваат со овој производ.