.

.

Оригиналниот Netac Океанот Сина Класа 10 Микро SD Картичка 16GB ТФ-Картичка Флеш Мемориска Картичка 16G Складирање на Податоци UHS-I Голема Брзина До 80MB/s

Оригиналниот Netac Океанот Сина Класа 10 Микро SD Картичка 16GB ТФ-Картичка Флеш Мемориска Картичка 16G Складирање

DEN 85.00
DEN 170.88
-50 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Оригиналниот Netac Океанот Сина Класа 10 Микро SD Картичка 16 GB ТФ-Картичка Флеш Мемориска Картичка 16 G Складирање на Податоци UHS-I Голема Брзина До 80 MB/s
Со Netac
Брзина :
16 GB/32 GB - Класа 10-SDHC
64 GB/128 GB - Класа 10-SDXC
За капацитет :
16 GB=приближно 14 GB-15 GB
32 GB=приближно 28 GB-30 GB
64 GB=приближно 58 GB-60 GB
128 GB= приближно 119 GB-120 GB
Ова е пресметка на разликата помеѓу производителот и нашиот КОМПЈУТЕР, ве молиме Google 'Мемориска картичка со капацитет' за да добиете повеќе информации.
Како да се потврди Капацитет и Брзина на мемориска картичка? 1 ) . Ве молиме да користите Квалитет USB 3.0 читач на картички за да се провери сите мемориската картичка од H2testw на КОМПЈУТЕР. Вистински мемориска картичка треба да помине H2testw со нема грешка. 2). Ве молиме да не го користите евтини картичка читателот да тест Micro SD картичка, брзина на Микро SD картичка ќе биде намалена од низок квалитет на читач на картички. 3). Micro SD мемориска картичка брзина е во голема мера влијае и читач на картички и капацитет да изберат , USB порт и др. Низок квалитет на уредот ќе се 100% ви го успори картичка брзина, 1 MB=1000 KB. За Netac : Netac Technology Co., Ltd. ( Акции код 300042 ) беше основана во Мај 1999 година. Од неговото основање, Netac е водечки флеш диск производителот. Во 2010 година Netac успешно се наведени на Раст на Претпријатието на Пазарот во јануари 2010 година, познат како "Кина е Првиот Мобилен Складирање Акции."

Основни својства

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
Netac-ТФ-01
Читај/Пишувај Брзина:
Класа 10
Бренд Име:
Netac
Тип:
ТФ / Micro SD Картичка

Тие исто така купуваат со овој производ.