.

.

Нови DIY SUNNYSKY 2212 980KV 1400KV Brushless Мотор за Quadcopter Хеликоптер РК Мулти Quadcopter

Нови DIY SUNNYSKY 2212 980KV 1400KV Brushless Мотор за Quadcopter Хеликоптер РК Мулти Quadcopter

DEN 1438.56

Од стоката
Достапно е за нарачката


Клиентите совети -ви Благодариме за читање и трпение.Ве молиме проверете за производи и пакет кога ќе ја добијат.Можете да го прочитате User Manual (рачно) или прашајте нè за помош. -За Големо Цена : Можете да не контактирате за да се преговара за цената. Ние сме добавувачи на сила.Добредојдовте на истрага. -Постојат некои производи податоци и слики може да биде корисно. -Ве молиме да ни даде пет-ѕвезда фалат Ако сте задоволни со квалитетот на производот или услугата. Ви благодариме.
980 KV Модел : 2212-980 KV KV (rpm/v) : 980 Не-оптоварување тековната : 10 V/0.3 СО Lipo Батеријата (мобилен) : 2 S-4 S Li-поли Дијаметар : 27.5 mm Бунари со Дијаметар (mm) : 3.175
1400 KV Модел : 2212-1400 KV KV (rpm/v) : 1400 Stator дијаметар(mm) : 22 Stator должина(mm) : 12 Бунари со Дијаметар(mm) : 3.175 Бр.на клетки(Lipo) : 2-3s Максимален Непрекинат Струја : 15 A/30 години Не оптоварување тековната / 10 V : 0.9 Пакет се вклучени : 1 пакет X2212 980 KV Brushless Мотор или 1 пакет X2212 1400 KV Brushless Мотор

Основни својства

боја:
980KV, 1400KV
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
2212 мотор
Бренд Име:
Nartor
Алатка Материјали:
Собрани класа
РК Делови и Accs:
Моторс
Материјал:
Метал

Тие исто така купуваат со овој производ.