.

.

18 2g-200g автоматско прав пополнување на машина, 110v 220v комерцијални Прав мерење racking машина честички пакување машина

18 2g-200g автоматско прав пополнување на машина, 110v 220v комерцијални Прав мерење racking машина честички

DEN 22272.00
DEN 27840.00
-20 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

is_customized : Да
Почитувани Европа клиенти, Добра вест за Европа земји, нашата продавница додава една должност-бесплатен превозот метод(БРОД од СТРАНА на DHL до вашиот дом), за повеќето земји Европа. Но, за некои големи машини во нашата продавница, duty free метод е бескорисна. Патем, фри-метод може да наплати некои дополнителни такси. Ако ви треба оваа должност слободен начин, можете да контактирате со нас за да ја потврдите детали од плаќање на услуги.
започнете Tfree брод 2-200 грама на квантитативно машини, автоматски прав пополнување на машина, Медицина пополнување на машина храна пополнување на машина Вовед неговиот производ бил одлични инженери внимателно проучување дизајн, употребата на microcomputer контрола на оптичка технологија, висока прецизност, брз, добар квалитет, главните карактеристики на оваа машина; модифицирана верзија на пополнување на машина, може да repackage парична казна во прав, прав може да се постигне не ќе се држи за мерење кофа Апликација : Погоден за парична казна во прав, брашно, млеко во прав, ѕидовите во прав, хемиски во прав, масло за јадење во прав, кафе во прав, прав, груб, гранули, Железо Божица на Милост и немилост, растенија, семиња, производството на храна, сусам, зрна, wolfberry, ориз, MSG, сол , зачини, грав, хемиски компоненти, електронски компоненти, хардверски компоненти, итн. Карактеристики : 1 : microcomputer контрола на само-енергија, така што повеќе прецизни и точни издавање, брзо, целосно автоматизирана издавање процес. 2 : контакт материјал делови сите не ' рѓосувачки челик, не се контаминирани материјали. 3 : двоен шок структура, машината работи без проблеми, ниско ниво на бучава. 4 : мали димензии, мала тежина. 5 : минимална потрошувачка на енергија конзервација. 6 : вертикален фрлање хранење, не се притисне на материјална штета, особено за кршливи материјали за пакување. 7 : Шоу Пакет тежината и бројот на пакети. 8 : Прилагодлив пакување брзина. 9 : Set прекумерна тежина аларм. 10 : нерѓосувачки челик, никогаш не рѓа. Параметри : Aliquot брзина : 10-25 пати / min 600 торби / час (во зависност од материјали и различни aliquots тежина) Предмет : општа particulate материјал Димензии : 39 × 23 × 49cm Напојување : 220 V -50 HZ/110 V-60 HZ Моќ : 180 W Aliquot Тежина : 2-200 G (спектар на различни спецификации може да се изменуваат), Ние, исто така, имаат 1-50g,2-200g пополнување на машина,и outlook и параметар имаат некоја разлика,но цената е иста. ако треба,pls контактирајте со нас. Aliquot на Точноста : 0-0 .2 G (во зависност од материјалот) Тежина : 12 KG

Основни својства

Извор На Енергија:
Електричен
Бренд Име:
Jinkeli
Број На Модел На:
храна sealer и додатен
сертификација:
CCC
Тип:
храна sealer и додатен
Име:
прав пополнување на машина, Медицина пополнување на машина храна пополнување на машина
Модел:
автоматско комерцијални
Примена 1:
хемиски во прав, масло за јадење во прав, кафе во прав
Употреба:
дома,супермаркет,болница
апликацијата 2:
крупни, гранули, Железо Божица на Милост и немилост, растенија, семиња
appication 3:
сусам, зрна, wolfberry, ориз, MSG, сол , зачини
Апликацијата 4:
грав, хемиски компоненти, електронски компоненти, хардверски компоненти
appication 5:
брашно, млеко во прав, парична казна во прав, ѕидовите во прав

Тие исто така купуваат со овој производ.