.

.

10pcs 40 заби GT2 Времето Макара Понесе 8мм + 10 Метри GT2 времето Појас Ширина 6mm 2GT појас макара за 3D печатач cnc машина

10pcs 40 заби GT2 Времето Макара Понесе 8мм + 10 Метри GT2 времето Појас Ширина 6mm 2GT појас макара за 3D печатач

DEN 1766.40

Од стоката
Достапно е за нарачката


Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи :
10pcs x 40 Заби GT2 Алуминиум Времето Pulleys Понесе 8мм.
20pcs x М3 setscrews
1pcs x Ален Копче
1pcs x 2 GT Отвори Појас Гума, Neoprene Со Fiberglass Core (2mm теренот x 6mm широк). Појас должина од 10 метри.
GT2-6mm Отвори заврши Времето Појас Карактеристики :
Појас е гума, fiberglass засилен, 6mm широк, 2mm теренот. За 3 D апликации за Печатење, GT2 2mm појас системот функционира подобро од T5,T2.5.тоа дава подобар мазност и точноста на позиционирањето, што резултира во подобро печатење квалитет. GT2 времето појас систем особено погоден за линеарно движење и позиционирање апликации.
40 Заби GT2 Времето макара Карактеристики :
На GT2 макара со 40 заби или жлебови е еден од најдобрите избори за 3d печатач изградба. Во споредба со T2.5 или MXL времето макара, на GT2 макара заб профил е анти-backlash. Зошто? На заоблени забите на овој заб и спасување се ангажирани заедно подолго обезбедување на неспокојот транзиција помеѓу забите.
Тип : 2 GT-6mm GT2 Теренот : 2mm Појас за Висина : 1.52 mm Заб Висина : 0.76 mm Материјал : Гума Со Fiberglass Core Количина : 10 метри Ширина : 6mm Облик : Отворена Времето појас

Основни својства

Број На Модел На:
GT2 Појас 10M+ макара 2GT-40 понесе 8мм 10pcs
Standard or Nonstandard:
Стандард
Бренд Име:
yongpeng
Материјал:
Легура
Тип:
Синхрони pulleys
Забите број:
40
Picth:
2mm
создаден:
8мм
завртка дупка:
2*М3
Надворешниот Дијаметар (OD):
24.95 mm
прирабница:
Двојно прирабница
Материјал:
Макара е Отворите и отворете појас е Гума
Одговара за отворен заврши појас:
GT2-6mm
is_customized:
Yes

Тие исто така купуваат со овој производ.