.

.

Пронаоѓачот на изглед Окуларот Зголемувачот за Canon Nikon Pentax Sony Олимп Fujifilm за сите dslr фото

Пронаоѓачот на изглед Окуларот Зголемувачот за Canon Nikon Pentax Sony Олимп Fujifilm за сите dslr фото

DEN 1055.52

Од стоката
Достапно е за нарачката


Ова зум визирот зголемувачот е специјално дизајниран за dslr фото фотографирањето. Нејзиниот сооднос може да се постигне 1.08 x да 1.60 x, која во голема мера може да го подобри видот на фотографот, кој е со очила или со векови.
Карактеристики :
Тоа е подобрен врз основа на претходните серии, и се со поголем леќа која може подобро да се реши vignette.
Оваа Секвенца Зголемувачот прилагодува на пронаоѓачот на изглед е сликата од односот на 1.08 x-1.60 x и го прави пронаоѓачот на изглед е сликата поголеми.
Зголемена пронаоѓачот на изглед слика помага да се добијат точни фокус со леснотија. Исто така, во голема мера го подобрува фокус точност.
Вие не треба да се грижите за broghtness на пронаоѓачот на изглед е сликата се погодени по инсталацијата, како оваа зголемувачот не влијае на осветленоста на приказот е сликата на сите.
Оваа зголемувачот не се создаде vignetting влијаат.
Како да го користите :
1. отстранете ја оригиналната секвенца eyecup.
2. инсталирајте го адаптерот за пронаоѓач на изглед на камерата.
3. завртка зголемувачот адаптер соодветно.
Спецификации :
Зголемување : 1.08×-1.60×
Соодветност :
За Canon D30/40 D/60 D/300 D/350 D/400 D/450 D/500 D/550 D/1000 D/10 D/20 D/30 D/5 D/5 D2/7 D/EOS1;
За Nikon D40/D50/D70/D70 S/D80/D90/D100/D200/D300/D500/D500/D700/D800/D3000/D5000/D1 H/D1 X/D2 H/D2 X/FA/F6/F75/F80/F801 S/F90 F100;
За Pentax К-М/K7/KX/K10 D/K100 D/K20 D/K200 D/*ISTDL2/*ISTDL/*ISTDS/ ISTD;
За Sony ?100/?200/?350/?450/?500/?550/?700/?900;
За Олимп E-300/E330/E410/E500/E510;
За Fujifilm S2 PR0/S3 PRO/S5 PRO;
За Samsung GX10/GX20;
За Сигма SD10/SD14;
За Minoltaz?5 D/?7 D/x-700
Пакет Големина : 10 * 10 * 3.5 cm / 3.94 * 3.94 * 1.38 во (L * W * H)
Пакет Тежина : 72g / 2.54 оз
Пакет Листата :
1 * 1.08 x-1.60 x зум визирот окуларот
Препорачуваме Производи Топла Производи

Основни својства

Бренд Име:
FotoPal
Број На Модел На:
пронаоѓачот на изглед окуларот зголемувачот
Компатибилен Бренд:
КАНОН,NIKON,Pentax,Sony, Minolta,Сигма,Samsung,Fuji,Leica,Олимп,Panasonic,Кодак
Состојба:
Нови
Калибар:
вообичаениот

Тие исто така купуваат со овој производ.