.

.

Дома Декор 3D Таванот Сино небо и бели облаци Мурали Позадина За Lliving соба 3D Позадина Таванот Декоративна Позадина

Дома Декор 3D Таванот Сино небо и бели облаци Мурали Позадина За Lliving соба 3D Позадина Таванот Декоративна

DEN 2154.00
DEN 4224.00
-49 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Производи име : таванот мурали позадина ,таванот позадина , небото тавани ,3d позадина за таванот ,таванот мурали 3d таванот , небото таванот , ѕвезди спалната соба таванот , небото таванот позадина , таванот и ѕидот хартија , 3d таванот позадина Бои : како што е прикажано 1 . купувачот мора да ги прочитате : $/ квадратен метар , Долг x широк = цел број ( квадратни метри), кои Ќе не кажам точната големина . ние ќе испрати подолу големина одговара на вашата цел количество . Количина : 1 квадратен метар = 125cm L x 80см W = 4.101 нозе x 2.624 нозе Количина : 2 квадратен метар = 200cm L x 100cm W = 6.561 нозе x 3.28 нозе Количина : 3 квадратен метар = 208cm L x 146cm W = 6.824 нозе x 4.79 нозе Количина : 4 квадратен метар = 250cm L x 160cm W = 8.202 нозе x 5.249 нозе Количина : 5 квадратен метар = 250cm L x 200cm W = 8.202 нозе x 6.561 нозе Количина : 6 квадратен метар = 300cm L x 200cm W = 9.84 нозе x 6.561 нозе Количина : 7 квадратен метар = 300cm L x 250cm W = 9.84 нозе x 8.202 нозе Количина : 8 квадратен метар = 400cm L x 200cm W = 13.12 нозе x 6.561 нозе Количина : 9 квадратен метар = 350cm L x 260cm W = 11.482 нозе x 8.53 нозе Количина : 10 квадратен метар = 400cm L x 250cm W = 13.123 нозе x 8.202 нозе Количина : 12 квадратен метар = 400cm L x 300cm W = 13.123 нозе x 9.842 нозе Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2, Бидејќи многу мали димензии, 1 метар квадратен големина е 125cm(L) X 80см(W) (4'1" X 2'7")нозе Други големина , кога ќе го поставите цел , ве молиме оставете порака за Долго и Широко во ред . Или кажете ни ( Долго , Широко ) ќе ви даде се пресмета на правилен редослед количина и цената . E. g. вашиот ѕид големина Долго : 4m Широк : 2m 4m 2м x =8 квадратни метри , ќе треба да се купи 8 квадратни метри . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Таванот Mural позадина е самолепливи ? Не , вие треба купи адхезивна паста одат на Хардвер продавница .ние не вклучуваат адхезивна паста , како изразат не може да брод . ПРАШАЊА и одговори : Како да знам големина на фотографија таванот позадина ? Ова е сопствена позадина не 10 долго , 0.53 м широк позадина се тркалаат . Најчесто поставувани ПРАШАЊА : Било која големина е целокупната шема? Да ЧПП : Whst е таванот позадина ? Ова е фото таванот позадина , таванот и ѕидот мурали , таванот mural позадина , тоа не позадина се тркалаат , не ѕидот налепници , не paster .

Основни својства

Функција:
Водоотпорен,Огноотпорни,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Тип:
Природен Материјал Позадини
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,самолепливи,животната Средина Пријателски
Материјал:
Ткаенини
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Број На Модел На:
592
Површински Третман:
Печатени
Бренд Име:
слика во слика
Природен Материјал Позадина Материјал:
Растенијата
Стил:
Пастирски
Шема:
Сино небо и бели облаци
Е Прилагодите:
Yes
Материјал:
Не-плетени
Производот:
таванот мурали wallpaper / позадина таванот mural

Тие исто така купуваат со овој производ.