.

.

Нордиските Едноставна Метал Dimmable Led Таванот Светла Lamparas Акрилик Спалната Соба Led Таванот Светилка Luminaria Led Таванот Светлина Тела

Нордиските Едноставна Метал Dimmable Led Таванот Светла Lamparas Акрилик Спалната Соба Led Таванот Светилка Luminaria

DEN 3260.00
DEN 3835.20
-15 %

Од стоката
Достапно е за нарачката

Опис На Производот :
Име : Нордиските Едноставна Метал Dimmable Led Таванот Светла Lamparas Акрилик Спалната Соба Led Таванот Светилка Luminaria Led Таванот Светлина Тела
Модел NO : S-CC038;
Материјал : метал и акрил маска;
Осветлување извор : 5730 Led чип;
Големина : dia28cm;dia38cm; dia48cm; dia58cm .
Место : дневна соба, трпезарија, спална соба, студија соба, aisle;
Бруто Тежина : 3-8kg;

Основни својства

Емитуваат Боја:
dimmable, топла светлина ефект, бела светлина ефект
Тип На Објект:
таванот светла
сертификација:
УЛ,CQC,CE,FCC,ГШ,RoHS,EMC,LVD,PSE,VDE,ССА,CCC
Употреба:
Дневно осветлување
Техника:
Насликани
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Железо
Е dimmable:
Yes
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Примена:
Кревет Во Соба
Бренд Име:
SaloEElaitte
Осветлување Област:
10-15square метри
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Карактеристики:
Метал, Акрилик
Стил:
Модерна
Број На Модел На:
S-CC038
Напон:
90-260V
Број на извори на светлина:
> 20
База Тип:
MR11
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Материјал:
Метал

Тие исто така купуваат со овој производ.