.

.

DC 12V 24V На AC 110V 1000W Автомобил Моќ Инвертер LED Дисплеј Изменета синусен облик Полначот Конвертор Адаптерот Приклучете НИ се

DC 12V 24V На AC 110V 1000W Автомобил Моќ Инвертер LED Дисплеј Изменета синусен облик Полначот Конвертор Адаптерот

DEN 1881.12

Од стоката
Достапно е за нарачката


1000 W Автомобил Моќ Инвертери Со USB DC 12 V / 24 V На AC напон 220 V / 110 V Автомобил Полнач Моќ Конвертори
1. Излезен напон : 110 V
2. Влезен напон : 12 V
3. Фрекфенција : 50 ±5 Hz
4. Излез waveform : Изменета Синус Бран
5. Без оптоварување батеријата на косата : < 0.15 6. Најголемиот засилувач : Над 90%
7. Работна околина температура : 0-40 °C 8. Ниска-напон аларм : 10.4 V-11 V
9. Ниска-напон исклучување : 9.7 V-10.3 V
10. Висок напон исклучување : 14.5 V-15.5
11. Во текот температура заштита : 55 °C -77 °C 12. Излезна Моќност : 550 W
13. Врв моќност : 1000 W
1000 W автомобил моќ инвертер

Основни својства

Боја Име:
12V да 220V, 24V да 220V
конверзија ефикасност:
0.9
Бренд Име:
ЈАС КОПЧЕТО КУПИ
Влезен Напон:
DC 12V
Излезниот Напон:
AC 110V±10%
Номинална моќност:
1000W
Фрекфенција:
60Hz
Влезен Напон:
12V / 24V
Објектот:
1000W Автомобил моќ инвертер Полначот Конвертор
Излезниот Напон:
220v/110v
Сертификат:
CE / UL

Тие исто така купуваат со овој производ.