.

.

FOTGA 58mm Тенок Прилагодливи Неутрален Густина ND Филтер Променлива Опсег ND2 да ND400

FOTGA 58mm Тенок Прилагодливи Неутрален Густина ND Филтер Променлива Опсег ND2 да ND400

DEN 745.00
DEN 809.76
-8 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Опис :
Оваа FOTGA Променлива Прилагодлива Неутрален Густина Филтер е Ултра-тенок компактен сите-во-едно променлива неутрален густина филтер ,тоа може да се прилагодува на количеството на светлина на дрога со само пресврт на вашиот зглоб. Индексот марки на филтерот за да знаете точно износот на намалувањето на прв поглед. Ви дава јасни и прецизни снимки во која густината ќе се користат. Тоа е можност да се прилагоди неутрален густина слободно од ND2 да ND400. Тоа ви нуди слобода на креирање различни неутрален густина слободно.
Функција :
FOTGA Бренд ,Ултра-тенок дизајн
Неутрален густина може да биде создадена од ND2 да ND400 со ротирачки прстен од 2-8 запира.
Аплицира бавно shutter speed под силни изложување на сончева светлина.
Голема бленда е на располагање за да созд длабочина на полето лесно.
Поголеми пред нишката големина може да се намали темен агол.
Индекс знаци на работ на филтер за точната прилагодување.
Погоден за динамичен екран,водопади,реки,бранови,итн. Спецификација : Бренд : FOTGA Тип : Прилагодлива Променлива Неутрален Густина Филтер Дали Ротирачки : Yes (да) Материјал : Метал и Оптичко Стакло Прилагодливи Опсег : ND2 да ND400 Назад тема ( да Леќа) : 58mm Пред тема (на филтер) : 62mm Боја : Црна Пакет се вклучени : 1 x FOTGA 58mm Fader ND Филтер (ND2 - ND400) 1x следење на број со оригинален филтер кутија

Основни својства

Бренд Име:
хари добро
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
58mm
Тип:
nd2 да nd400

Тие исто така купуваат со овој производ.