.

.

220V Мини Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Светлина Switch 1CH 10A Безжична Реле Приемник W/ Предавател Toggle 315/433Mhz

220V Мини Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Светлина Switch 1CH 10A Безжична Реле Приемник W/

DEN 957.00
DEN 1063.68
-10 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


220 V Мини Безжичниот Далечински Управувач Вклучите Радиото Светлина Switch 1 CH 10 A Безжична Реле Приемник W/ Предавател Toggle 315/433 Mhz
Работен Напон : AC220 V
Работна Фреквенција : 433 Mhz/315 Mhz
Примачот на осетливост : : -105 Db
Работна температура : -10 "C - +60" C
Излез начин : Еден Toggle Latched Прилагодливи
Код тип : Учење кодот
Големина : 35*32*20mm
работа/излез начин :
Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
За да се префрлате/Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач
Метод На Учење :
Притиснете го копчето за учење button3 секунди, индикаторот light off .потоа ќе притиснете некое копчиња на далечинскиот управувач за да transmite сигнал . тоа значи учење успешно кога индикаторот флеш 3 пати додека на индикатор светлото.
Отстрани код :
притиснете го копчето за учење копчето за за околу 8 секунди , индикаторот го вклучите за да го исклучите за да on , тоа значи информации кои ви се задржи се отстранети успешно .
пакетот вклучува :
4*предавател ( не се вклучуваат на батеријата )
1*приемник

Основни својства

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1
Карактеристики:
220V мини реле
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Далечински Растојание:
0-200M
Материјал:
Пластични

Тие исто така купуваат со овој производ.