.

.

1pcs/многу Микро SD картичка мини ТФ-картичка читателот модул SPI интерфејс со ниво конвертор чип за arduino

1pcs/многу Микро SD картичка мини ТФ-картичка читателот модул SPI интерфејс со ниво конвертор чип за arduino

DEN 86.40

Од стоката
Достапно е за нарачката


Модул (Micro SD Картичка Адаптер) е Micro SD читач на картички модул, преку file system и SPI интерфејс возачот, MCU да заврши на датотечниот систем да читаат и пишуваат, Micro SD картичка. Корисниците може директно да се користи IDE доаѓа со SD картичка за да ја заврши библиотека картичка иницијализација и читање-пишување
Модул карактеристики се како што следува :
1. Поддржува Микро SD картички, Микро SDHC картичка (high speed картичка)
2 ниво конверзија коло дека интерфејси ниво за 5 V од 3,3 V
3 напојување е 4,5 V ~ 5.5 V, 3.3 V за напонски регулатор коло
4 е стандарден комуникациски интерфејс SPI интерфејс
5.4 М2 завртка позиционирање дупки за лесна инсталација
Контрола Интерфејс : вкупно шест игли (GND, VCC, MISO, MOSI, SCK, КС), GND на земјата, VCC е снабдувањето со електрична енергија, MISO, MOSI, SCK е SPI автобус, CS е чип изберете јачина на pin;
3.3 V за напонски регулатор коло : LDO регулаторот излез 3.3 V ниво конвертор чип, Micro SD картичка снабдување;
Ниво на конверзија коло : Микро SD картичка во насока на сигнал се конвертира во 3.3 V, Micro SD картичка интерфејси за контрола на насока на MISO сигнал е претворена во 3.3 V, генерален AVR микроконтролерски систем може да го прочитате сигнал;
Микро SD картичка конектор : авто-бомба палубата, лесно картичка вметнување.
Позиционирање дупки : 4 М2 завртки за позиционирање дупка со дијаметар е 2.2 mm, позиционирањето на модул е лесно да се инсталира, за да се постигне меѓу-модул комбинација

Основни својства

Бренд Име:
HUABAN
Излез:
Дигитален Сензор
Тип:
Магнетен Сензор
Материјал:
Мешавина
Број На Модел На:
Микро SD картичка мини ТФ-картичка читателот модул

Тие исто така купуваат со овој производ.