.

.

2 парчиња 6000LM LED-светла база се H3 LED светлата 30W 6500K Бело може да се магла светилка DC12

2 парчиња 6000LM LED-светла база се H3 LED светлата 30W 6500K Бело може да се магла светилка DC12

DEN 626.00
DEN 1137.60
-45 %

Од стоката
Достапно е за нарачката


Напомена :
Нашите пакување методи се да не се земе пакување кутија.Ако постои експрес испорака трошоци треба да се спакуваат кутија ние дополнително ќе се прифати -2.Ако е потребно да ве молиме да контактирате со нас за да
измените единечна цена пред ставање на ред, во исто време додека на ставање на ред забелешки добра.Ви благодариме
Ако имате било какви порака од правам не разбирам, добредојде на овој магазин стока, ние ќе ви одговори
вие во рок од 24 часа.Благодарение на вашата und
Приклучок Тип : H13,Hi-Lo Зрак ( 60 W@висока зрак, 60 W@ ниска зрак ) H4,Hi-Lo Зрак ( 60 W@висока зрак, 60 W@ ниска зрак ) 9004,Hi-Lo Зрак ( 60 W@висока зрак, 60 W@ ниска зрак ) 9007,Hi-Lo Зрак ( 60 W@висока зрак, 60 W@ ниска зрак ) 9006(HB4),еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица ) 9005(HB3),еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица ) H11,еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица ) H7,еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица ) H1,еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица ) H3,еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица ) 9012,еден Зрак ( 60 W/set,30 W/сијалица )
Моќност : 60 W/set
Прозрачна Флукс : 6000lm/set(3000lm/сијалица)
Оперативен Напон : DC 9-32 V(одговара 12 V,24 V возила)
Температура на бојата : Чиста Бела 6500 K
IP65 оценет вода и прашина печат,360 степени зрак агол
Материјал : Авијација 6063 алуминиум профил
Температурата на работа : -40-80 степен целзиусови степени
Во текот 30000hrs живот
Употреба : светла,светло за магла
Двонасочна топлина дисипација канал
1.Сите-во-едно алуминиумски профил како топлина спроводливост систем, 360 степени топлина зрачи
2.Висока брзина на исклучување на вентилаторот (12000 R/Мин),висок проток на Воздух за побрзо ладење стапка
Пакет Се Вклучени :
2x LED светлата светилки
1x англиски инсталација упатство
Answer : ___________________________ Note :
H4/H13/9004/9007 се hi-lo зрак, 3 прозрачна лица(270/360 степен),3pcs Bridgelux CSP чипови
H1/H3/H7/9005/9006/9007/9012 се единствен зрак, 2 прозрачна лица(360 степени),2 парчиња Bridgelux ПАРЧЕ чипс.

Основни својства

Емитуваат Боја:
Бела
Lumens:
6000LM
боја:
Ц1 КОЧАН
Тип Socket:
H3
Бренд Име:
DINGBIAOJI
Автомобил модел:
Универзален и за светот
Напон:
24V
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
Комбо
Температура На Боја:
6500K
Wattage:
60W headlight for Civic/Focus/Fusion/Ram/Cam
Автомобил Марка:
Универзален и за светот
Тип На Објект:
Извори На Светло

Тие исто така купуваат со овој производ.