.

.

1860S Викторија Корсет Готски/Граѓанската Војна Јужна Belle бал се Облекуваат за ноќта на Вештерките фустани НИ 4-16 V-1265

1860S Викторија Корсет Готски/Граѓанската Војна Јужна Belle бал се Облекуваат за ноќта на Вештерките фустани

DEN 7104.00

Од стоката
Достапно е за нарачката


Производот Нема : / Produkt-Бр.
Боја/ Farbe
како picuture 2shows/ Diffrent Дисплеј или Екран ќе има малку боја разлика)
Големина/ Größe
UK6-UK18 XS-3 XXL/ Направи според вашите вистински големина
Направи пат/ Bilden Sie Zeit
Нема готови, треба да чекаат за 8-15 дена да се направи што е можно добиете плаќање
Биста/ Fehlschlag
Големина на Табелата или да се направи според вашите вистински големина
Материјал/ Материјал
Може да се направи во камелеон сатен,свила,chiffon,тафт,tulle,Organza,палачинка,Charmeuse,и имитација на свила
Тежина/ Gewicht
1000(g)
Потекло/ Ursprung
Кина
Shippinng-methd Verschiffen-Methe
EMS(општо земено, кој ќе го однесе 5~9 дена од пост да пристигне во)ако ви треба било други превозот начин, ве молиме контактирајте со нас прво.)
Детали/ Details
а,што Доведува дизајни и прекрасен стилови
б,Прва класа материјали и деликатна изработка
c,Исклучителна сребрена/злато тема embroideries, Miyuki бисери, кристали од swarovski, diamante,Nippon sequins,монистра & бисери
d,Прилагодлив чипка-up или zip до
e, Направи клиентите да order Massanfertigung
1, Големина : Било која големина на располагање, вклучувајќи мали,средни,големи,и плус големина/прекумерно
Големина На Табелата
Гр Големина
НИ Големина
Велика БРИТАНИЈА Големина
Кина Големина
Bustcm
Половината(cm)
Хип(cm)
32
4
6
xs
82
66
90
34
6
8
S
86
70
94
36
8
10
М
90
74
98
38
10
12
L
94
78
102
40
12
14
XL
98
82
106
42
14
16
XXL
102
96
110
2, Боја : следните боја е бојата на одборот на тешки сатен. Може да се земе како референца. И ако го изберат друг материјал како chiffon, свила сатен, ние, исто така, може да обезбеди точна боја одбор за вас.
Забелешка : Различни LCD покажува малку поинаква боја.Ако не можете да прифати боја разлика,ве молиме да бидат сериозни за тоа.ви благодариме!
3, Силуета : Сирена, Империја, А-Линија,бал, Обвивка/Колумна, Плус големина/Прекумерно
4, со Должина : Т-должина, Коленото Должина, Кат должина, Понесете воз, Капелата воз, Полу-катедрала воз, Катедралата воз, или Кралската Воз достапни
5, Пакување : Polybag, картон, сад
6, Минимална Цел Количество : 1 парче, (мали и големи oders се добредојдени)
7, Време на испорака : 15-30 дена
8, Цена Опсег : -300 ФОБ Шангај
9, Стави свој логоа и етикети на производи
10, Направи сопствени фустани како што е предвидено слики
11, Испорака : Од Шангај, Кина преку EMS,ТНТ,UPS или DHL
12, ви Помогне да не падне-превозот
14, ве Молиме внимание
а. Цел повеќе, поголем попуст
б. Ние не прават профит од превозот бесплатно

Основни својства

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Посебни Употреба:
Носии
Број На Модел На:
V-1265
Пол:
Жените
Материјал:
Полиестер
Компоненти:
Фустани
Извор Тип:
Историски
Тип На Објект:
Се поставува
Знаци:
граѓанска војна
Посебни Употреба:
Костими & Додатоци
Тип На Објект:
Носии
is_customized:
Yes
Одделот За Името:
Возрасни
Материјал:
Памук, Полиестер
Ткаенина Тип:
Broadcloth
Должина На Ракав:
Целосна
Знаци:
Класичен Ноќта На Вештерките Носии

Тие исто така купуваат со овој производ.